Ancelotti będzie trenerem PSG

Carlo Ancelotti, były trener Parmy, Juventusu, Milanu i Chelsea zostanie następcą Antoine Kombouare w Paris Saint-Germain podaje francuski dziennik ?L'Equipe?. Włoch będzie zarabiał sześć milionów euro rocznie

Na tą zmianę zanosiło się od dawna. Dyrektor sportowy PSG Leonardo od lata przebudowuje sponsorowany przez katarskich inwestorów klub. Od początku pracy w Paryżu zamierzał pozbyć się Kombouare, byłego zawodnika PSG, ulubieńca kibiców na Parc des Princes. Brazylijczyka powstrzymywały przed zwolnieniem dotychczasowego szkoleniowca dobre wyniki. Drużyna ze stolicy Francji zakończyła pierwszą rundę na pierwszym miejscu z trzypunktową przewagą nad Montpellier. Mimo to dzień po ostatnim tegorocznym meczu Kombouare został zwolniony.

Negocjacje z Ancelottim Leonardo prowadził od kilku miesięcy. Brazylijczyk zna go bardzo dobrze z Milanu. Mieszkający w Londynie Włoch długo wahał się, bo wciąż liczył na pracę w klubie z Premier League.

PSG skusiło Ancelottiego gażą i perspektywą budowy silnej, europejskiej drużyny. W przyszłym tygodniu 52-letni szkoleniowiec podpisze kontrakt na dwa i pół roku. Jego zarobki netto wyniosą sześć milionów euro. Wkrótce pod opieką włoskiego trenera znajdzie się angielska gwiazda - David Beckham, który podpisze kontrakt z PSG. To dalszy ciąg wzmocnień drużyny przez katarskich inwestorów, którzy latem na transfery wydali 85 milionów euro.