Liga szkocka. Rangersi wygrywają bez 13 zawodników

Nie tak musiał sobie wyobrażać początek swojej pracy w drużynie Rangersów trener Ally McCoist. Liczba piłkarzy, z których z różnych powodów nie może skorzystać sięgnęła trzynastu, a są to w większości piłkarze, którzy mieli stanowić o sile zespołu z Glasgow. Mimo osłabienia, Rangers wygrali mecz z Motherwell 3-0 i zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Zespół Glasgow Rangers kończył trzy ostatnie sezony ligi szkockiej na pierwszym miejscu i sezon 2011/2012 rozpoczynał jako faworyt do zdobycia kolejnego mistrzostwa Szkocji. Przed sezonem zespół objął szkocki trener Ally McCoist, wcześniej pełniący funkcje managera klubu. Od początku sezonu zespół Rangersów nawiedza plaga kontuzji. Od niedzieli McCoist nie może skorzystać już z 13 piłkarzy. Tego dnia rano Kirk Broadfoot dołączył do licznego grona kontuzjowanych, do którego należą także Sasa Papac, Steven Whittaker, Davie Weir, Maurice Edu, Lee McCulloch, Kyle Bartley i James Beattie oraz dwóch juniorów: Jamie Ness i Kane Hemmings. Tymczasem trio nowych piłkarzy Rangers, Alejandro Bedoya, Matt McKay i Carlos Bocanegra, wciąż czeka na wizy i pozwolenia na pracę.

- Bocanegra będzie w poniedziałek w ambasadzie brytyjskiej, odbierze swoją wizę. Oczekujemy, że wsiądzie w samolot wieczorem tego samego dnia - tłumaczy McCoist. - Bedoya jest w Sztokholmie, też wybierze się do ambasady w poniedziałek, tak samo McKay w Australii. - dodaje szkocki trener.

Zespół z Glasgow jest na tyle osłabiony, że trener McCoist miał problem z ustaleniem jedenastki na niedzielny mecz z Motherwell. Tymczasem to właśnie ten mecz pokazał najlepiej jak dobrze Rangersi radzą sobie ze swoim obecnymi problemami. Co prawda sezon zaczęli od remisu 1-1 z Hearts u siebie, później były jednak już tylko zwycięstwa. Dwukrotnie na wyjeździe wygrali 2-0, najpierw z St. Johnstone, w następnym meczu - z Inverness. W końcu Glasgow Rangers odnieśli wysokie zwycięstwo 3-0 z nieźle spisującym się w tym sezonie Motherwell. Po tym meczu trener nie szczędził pochwał dla swoich piłkarzy. Był zadowolony także z gry juniorów, którzy w obliczu nękających drużynę problemów dostali szansę gry w pierwszym składzie. W defensywie zagrali Ross Perry i Jordan McMillan, a swoją pierwszą bramkę w seniorach strzelił Gregg Wylde. Ich dobra postawa w dużej mierze przyczyniła się do zwycięstwa w meczu z Motherwell.

- Gdyby nie brak tych 13 piłkarzy nie moglibyśmy zobaczyć wspaniałego występu Rossa Perry'ego. Nie zachwycalibyśmy się Jordanem McMillanem ani nie moglibyśmy świętować pierwszej bramki Gregga Wylde'a. - komentuje występ juniorów trener McCoist.

Po zwycięstwie nad Motherwell, a także dzieki nieoczekiwanej porażce Celiticu z St. Johnstone u siebie, zespół Glasgow Rangers z 10 punktami zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ligi szkockiej. Motherwell, które rozegrało jeden mecz więcej od obu klubów z Glasgow, zajmuje drugie miejsce i również ma 10 punktów. Celtic jest trzeci z 9 punktami.

Małecki: Do powołania podchodzę spokojnie ?

Więcej o: