Ligue 1. Lille prawie mistrzem Francji

OSC Lille po zwycięstwie 1:0 nad Sochaux jest o krok od zdobycia mistrzostwa Francji. Drużyna w której gra reprezentant Polski Ludovic Obraniak na dwie kolejki przed końcem ma sześć punktów przewagi nad mistrzem z zeszłego sezonu Olympique Marsylią.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

W środowy wieczór Lille pokonało 1:0 na własnym stadionie Sochaux. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 53. minucie Gervinho. Ludovic Obraniak wyszedł w podstawowym składzie i na boisku spędził 86. minut.

Lille, aby zapewnić sobie mistrzostwo, musi w ostatnich dwóch meczach z Paris Saint Germain i Stade Rennes zdobyć tylko jeden punkt. Mistrzem będzie też, jeśli jakiekolwiek punkty straci Marsylia.

Dla Lille będzie to czwarte w historii mistrzostwo Francji. W tym sezonie udało im się już zdobyć Puchar Francji. W meczu finałowym pokonali Paris Saint-Germain 1:0, a decydującego gola zdobył Ludovic Obraniak.

OSC Lille - Sochaux 1:0 (0:0)

Bramka: Gervinho 53'