Ligue 1. Auxerre gromi Lyon, Jeleń kontuzjowany

Auxerre niespodziewanie pokonało Lyon aż 4:0 i może być pewne utrzymania w lidze. Dla rywali porażka oznacza koniec szans na mistrzostwo. Ireneusz Jeleń znów jest kontuzjowany, boisko opuścił w 10 minucie.

Polak w urazu doznał w 10 minucie doznał urazu mięśnia dwugłowego uda po pojedynku z obrońcą Lyonu Dejanem Lovrenem. Polak zszedł z boiska, ma przejść dokładne badania, które określą, co to za kontuzja.

90 minut w barwach Auxerre zagrał Dariusz Dudka. Polski obrońca był bardzo aktywny, miał udział przy dwóch bramkach Traore.

Lyon od 39 minuty grał w "10" po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Dejan Lovren. Auxerre takiego prezentu nie zmarnowało. Prowadzący od 20 minuty po trafieniu Dennisa Oliecha gospodarze, po zejściu Lovrena rzucili się do ataku. Efekt? Trzy gole i pogrom faworyta.

Jeszcze przed przerwą bramkę zdobył Traore, ten sam zawodnik w 50. minucie podwyższył na 3:0. Czwartego gola dla Auxerre strzelił Hengbart.