Piłka nożna. Jeleń: Negocjacje wstrzymane

Ireneusz Jeleń, wracający po kontuzji do treningów w Auxerre, przyznał w wywiadzie dla L'Equipe, że negocjacje z klubem w sprawie przedłużenia kontraktu zostały wstrzymane. - Być może jednak będą wznowione, a wtedy Auxerre będzie moim pierwszym wyborem - dodał Jeleń.

W poniedziałek Jeleń powrócił do treningów po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana.

- Przeszedł kilka testów i doszliśmy do wniosku, że jest już gotowy do gry. Może rozpocząć treningi z całym zespołem - mówił kilka dni temu trener Auxerre Jean Fernandez.

Z powodu kontuzji Polak opuścił większą cześć obecnego sezonu. Zagrał tylko w sześciu meczach Ligue 1 (strzelił jednego gola) i dwóch spotkaniach Ligi Mistrzów. Pod nieobecność Jelenia drużyna z europejskich rozgrywek odpadła, w lidze też radzi sobie słabo - zajmuje aktualnie 14. miejsce. Polak zdrowy i w formie jest dla Auxerre bezcenny, ale z tym pierwszym bywają spore problemy. Jeleń to piłkarz wyjątkowo podatny na kontuzje, co chwila zmaga się z większymi bądź mniejszymi urazami.

Kontrakt napastnika reprezentacji wygasa latem tego roku, ale - jak przyznaje sam piłkarz - na razie negocjacje w sprawie przedłużenia umowy zostały wstrzymane.

- Negocjacje są na tę chwilę wstrzymane - powiedział Jeleń. - Być może zostaną jednak wznowione. I jeśli klub będzie mnie chciał, to będzie moim pierwszym wyborem - dodał.

Na razie jednak Auxerre zatrudnia kolejnych napastników - do klubu trafił już 26-letni Koreańczyk Jung Jo-Gook oraz Senegalczyk Abdou Khadre Fall.

Transfery w Ekstraklasie

Więcej o: