El. Euro 2012. Francuska prasa po meczu. ''Zaczerpnęli świeżego powietrza''

We wtorek Francja wygrała w eliminacjach do Euro 2012 z Bośnią i Hercegowiną 2:0. Cztery dni wcześniej podopieczni Laurent'a Blanc'a sensacyjnie ponieśli porażkę w spotkaniu z Białorusią (0:1). Prasa nad Sekwaną komentuje zwycięstwo: ? Zaczerpnęli świeżego powietrza?.

Zobacz bramki z meczu Bośnia i Hercegowina - Francja na Zczuba tv ?

 

Były mistrz świata z 1998 przejął reprezentację trójkolorowych po Raymondzie Domenechu, który odszedł w atmosferze skandalu po tegorocznym mundialu.

L' Equipe: Zaczerpnęli świeżego powietrza

Prestiżowy dziennik L' Equipe chwali kadrę Francuzów. - Potrzebowali dwóch meczów, aby powrócić do klasowego poziomu, który powinni prezentować. To co wydarzyło się na Stadionie Olimpijskim w Sarajewie, jest spełnieniem naszych oczekiwań co do podopiecznych Laurent'a Blanc'a.

Godną uwagi postawę w spotkaniu eliminacyjnym zdaniem francuskiej gazety codziennej zaprezentował były piłkarz Auxxere, Abu Diaby. - Po przegranym meczu z Białorusią, krytykowaliśmy Diabego za brak inicjatywy i pomysłu na grę. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja po meczu z Bośnią i Hercegowiną. Penetracje, zwody, świetne czytanie gry, powroty do defensywy... Diaby grał jak natchniony.

France Football: Zwycięstwo pod wodzą Blanc'a

Piłkarska gazeta France Football również ocenia bardzo dobrze grę Francuzów: - Zwycięstwo bardzo mądre, mecz kontrolowany od początku do końca, zakończył fatalną passę ośmiu meczów bez wiktorii. Solidna praca, francuski futbol zmierza w dobrym kierunku.

Kolejny mecz eliminacyjny mistrzostw Europy, które w 2012 roku odbędą się w Polsce i na Ukrainie, trójkolorowi zagrają 9. października. Ich przeciwnikiem będzie Rumunia.

Francja się przełamuje, porażka Portugalia - podsumowanie kolejki eliminacji Euro 2012

Więcej o: