Ligue 1. Partner Jelenia z ataku nie zagra do końca sezonu

Rumun Daniel Niculae nie zagra do końca sezonu. Parter Ireneusza Jelenia z ataku Auxerre doznał kontuzji uda - podało L'Equipe

W piątek Olympique Marsylia zremisowała bez bramek w Auxerre z wiceliderem, dzięki czemu drużyna Dariusza Dudki i Ireneusza Jelenia praktycznie zapewniła sobie udział w europejskich pucharach. - Teraz najważniejsze jest powalczyć o najpiękniejsze rozgrywki - mówił w dzienniku "L'Equipe" Jeleń.

Remisując z OM, które wygrało siedem ostatnich meczów, Auxerre potwierdziło, że zasłużyło na wysoką pozycję w Ligue 1. W środę Jeleń i Dudka grają na Gerland w Lyonie. - Mają szansę tam wygrać, to jedyna drużyna we Francji, która odebrała nam w tym sezonie cztery punkty - mówił trener Marsylii Didier Deschamps. W tym spotkaniu nie wystąpi Daniel Niculae.

Problemem może być kontuzja Rumuna. Jeleń często mówił, że bardzo dobrze współpracuje mu się z Niculae. Podobnie myśli kontuzjowany napastnik, który przyznaje, że potrafi porozumieć się z Polakiem, choć nie rozmawiają w tym samym języku.

Musimy się porozumiewać językiem futbolu. Ale tu nie ma zbyt wiele do rozumienia. Rozumiemy się bez słów - mówił Rumun.

Niculae jest najlepiej podającym piłkarzem Auxerre. Ma 9 asyst. Zdobył również 4 bramki dla Auxerre.

Dudek może zostać w Realu na następny rok czytaj tutaj ?

Więcej o: