Bułka "okradziony" z nagrody. Ale w końcu się doczekał. "Zaszczyt i duma"

Kilka dni temu z Francji dobiegła do nas niespodziewana informacja. Mający za sobą świetny sezon, reprezentacyjny bramkarza Marcin Bułka nie otrzymał nagrody dla najlepszego bramkarza ligi francuskiej. Teraz Polak dostał jednak inne wyróżnienie.

Marcin Bułka niespodziewanie nie dostał nagrody dla najlepszego bramkarza ligi francuskiej. Decyzja ta wywołała spore poruszenie w mediach i wśród kibiców. Najlepszym bramkarzem sezonu wybrany został Gianluigi Donnarumma z PSG. Polak zagrał w 33 meczach, a Włoch w 25. Włoch wpuścił 20 bramek i miał 11 czystych kont. Bułka miał aż 17 czystych kont i wpuścił 27 goli.

Zobacz wideo Oto plany transferowe Jagiellonii

Marcin Bułka doceniony przez klub

- Jestem zawiedziony tym, co spotkało Marcina, ponieważ przede wszystkim pojechał on na tę ceremonię. On jest najlepszym bramkarzem. Żaden inny bramkarz w Ligue 1 nie był lepszy od niego w tym sezonie - mówił obrońca Jean-Clair Tobido, kolega klubowy Bułki.

Polak nie został wyróżniony w lidze francuskiej, ale jego świetny sezon docenił jego klub. OGC Nice przyznało mu nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu.

"Jestem bardzo zaszczycony, że zostałem wybrany Orłem Sezonu i dumny, że mogę reprezentować OGC Nice. Teraz będzie ostatni mecz na naszym stadionie. Było dużo wzlotów i upadków, ale skupiajmy się tylko na pozytywach. Do zobaczenia wkrótce i Issa Nissa ("naprzód Niceo" - przyp. red.)" - napisał Marcin Bułka na Twitterze.

Od kilku miesięcy zagraniczne media piszą o tym, że Bułka wzbudza zainteresowanie czołowych klubów Europy, takich jak Real Madryt czy Manchester United. - To jest trochę z boku. Ja robię swoje, a te spekulacje gdzieś się pojawiają. Mam pracę do wykonania z Nice, a potem chcę pojechać na EURO. Może latem pojawi się kwestia transferu, a może nie. Teraz nie zaprząta mi to głowy - mówił Bułka na początku maja.

OGC Nice kolejkę przed końcem sezonu zajmuje piąte miejsce w Ligue 1. Ekipa Bułki straciła już szansę na zajęcie miejsce na podium i na czwarte miejsce, które gwarantuje udział gry w kwalifikacjach do Ligi Misrzów. W ostatniej kolejce OGC Nice zmierzy się na wyjeździe z LOSC Lille (19 maja).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.