A jednak się dogadali! To tam będzie występować Kylian Mbappe w kolejnym sezonie

Kylian Mbappe od lat łączony jest z przenosinami do Realu Madryt, a temat jego ewentualnego transferu powraca co kilka miesięcy. Teraz francuski "Sport"powołując się na hiszpańskie źródła, informuje, że 24-latek już wie, gdzie zagra w kolejnym sezonie. Zawodnik miał osiągnąć porozumienie w sprawie nowego kontraktu i poznać zarobki w kolejnych latach.

Kylian Mbappe do PSG przeniósł się w 2017 roku i od razu stał się gwiazdą światowego formatu. Niemal co sezon w hiszpańskiej i francuskiej prasie pojawiają się plotki o rzekomym transferze zawodnika do Realu Madryt i nie inaczej było minionego lata. Francuz pozostał jednak w Paryżu, gdzie do 30 czerwca 2024 roku obowiązuje jego kontrakt. Media informują, że są pewne, gdzie 24-latek zagra w kolejnym sezonie. 

Zobacz wideo Maciej Kot przed zawodami Pucharu Świata w Klingenthal: Mam miłe wspomnienia z tą skocznią

Tam zagra Kylian Mbappe. Jest porozumienie w sprawie kontraktu

Francuski "Sport" powołuje się na hiszpańskie źródła i informuje, że Kylian Mbappe wybrał już klub na kolejny sezon. Zawodnik ma być "bardzo blisko Realu Madryt", z którym osiągnął już wstępne porozumienie. Pomimo wygasającej umowy nie zrobił tego "za plecami" Paris Saint-Germain. 

Oba kluby również miały dogadać się w kwestii zmiany barw przez Francuza. Dzięki porozumieniu z Realem PSG miałoby otrzymać nawet prowizję w ramach transakcji, ale kwoty nie ujawniono. Francuskie media piszą jednak o wysokości rzekomego kontraktu 24-latka. 

Mistrz świata z 2018 roku wraz z przenosinami do Madrytu musiałby zgodzić się na obniżkę pensji. Do tej pory w PSG otrzymywał 57 milionów euro rocznie, a w Hiszpanii wynagrodzenie wynosiłoby 35 milionów euro. To uczyniłoby Mbappe najlepiej zarabiającym piłkarzem Realu i zapewniło mu sporo benefitów. Wśród nich wymienia się m.in. własność zawodnika do 100 procent swoich praw wizerunkowych, czego w Madrycie do tej pory nie praktykowano. 

Prawdopodobnie transfer Mbappe do Realu Madryt nie zostanie ogłoszony do zakończenia sezonu 2023/24. Zawodnik wypełni umowę z PSG i dopiero przekaże światu informację o przenosinach do Madrytu. W tym sezonie Kylian Mbappe rozegrał 19 meczów, w których zdobył 18 goli i zanotował dwie asysty. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA