Wszyscy czekali na te słowa Zidane'a. Wiadomo, czy poprowadzi kultowy klub

Zinedine Zidane od chwili odejścia z Realu Madryt w czerwcu 2021 roku nie wrócił na ławkę trenerską. W ostatnim czasie media łączą go z objęciem uznanego klubu, który mogą przejąć inwestorzy z Arabii Saudyjskiej. Legendarny Francuz do tej pory nie komentował doniesień o ewentualnym powrocie, ale teraz postanowił to zrobić.

Zinedine Zidane po karierze piłkarskiej długo odpoczywał, a później skupił się na pracy trenera. Podczas dwóch kadencji prowadził Real Madryt w 263 meczach i trzy razy triumfował w Lidze Mistrzów. Ze stolicą Hiszpanii pożegnał się w czerwcu 2021 roku i dość zaskakująco nadal nie powrócił na ławkę trenerską. W ostatnim czasie był łączony z przejęciem uznanej marki. 

Zobacz wideo Wyspy Owcze czekają na reprezentację Polski. Tylko spójrzcie!

Zinedine Zidane wróci do pracy trenera? Francuz skomentował niedawne plotki

Zidane'a wielokrotnie wskazywano jako przyszłego selekcjonera reprezentacji Francji lub szkoleniowca Paris Saint-Germain. Były pomocnik nie podjął jednak współpracy z żadną z tych drużyn, więc media informowały o jego potencjalnych krokach. 51-latek miał podobno zastanawiać się nad pracą w Olympique'u Marsylia. 

Oczywiście Zidane miał swoje warunki. Te obiecało mu konsorcjum z Arabii Saudyjskiej, które jest zainteresowane przejęciem klubu z jego rodzinnego miasta. Francuskie media donosiły, że jeśli faktycznie Saudyjczycy przejmą klub, to legenda niemal na sto procent zostanie nowym szkoleniowcem i rozpocznie budowanie nowej ery zespołu. 

Do tej pory próżno było szukać komentarza Zidane'a w związku z całą sytuacją. 51-latek zdecydował się jednak powiedzieć o swoich planach w rozmowie ze Sky Sports. - Aktualnie nie ma żadnych wiadomości. Ciesze się czasem z rodziną i zobaczymy, co będzie działo się w przyszłości - przekazał dość stanowczo. 

Zidane przyznał również, że już wielokrotnie łączono go z powrotem na ławkę trenerką i z pewnością będzie działo się tak w przyszłości. Tego typu plotki uważa za zupełnie normalne. - Zawsze będzie mnóstwo plotek, dopóki będę trenerem. Zobaczycie - podsumował. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zinedine Zidane miał kapitalną karierę trenerską w Realu Madryt, ale również jako piłkarz świętował ogromne sukcesy. Wygrywał mistrzostwo świata i Europy, Ligę Mistrzów, mistrzostwa Włoch i Hiszpanii, a także został laureatem Złotej Piłki. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.