Oficjalnie: Polak ma nowego rywala. "Pasuje jak ulał"

Marcin Bułka ma już nowego rywala o miejsce w podstawowym składzie OGC Nice. Po tym, jak klub rozwiązał kontrakt z Kasperem Schmeichelem, teraz postawiono również na doświadczonego bramkarza. Dawniej grał on m.in. w Paris Saint-Germain, gdzie wygrał cztery mistrzostwa Francji. - On wesprze Marcina Bułkę w rozwoju - czytamy w komunikacie zespołu z Lazurowego Wybrzeża.

Marcin Bułka jest piłkarzem OGC Nice już trzeci sezon. Najpierw Polak był wypożyczony z Paris Saint-Germain, a potem został wykupiony za dwa mln euro. Początkowo przegrywał rywalizację z Walterem Benitezem, a potem Kasperem Schmeichelem, ale teraz jest numerem jeden między słupkami Nicei. - Na początku sezonu był jednym z najlepszych graczy w lidze na swojej pozycji. Ma przed sobą obiecującą karierę, naprawdę - stwierdził Hugo Lloris, który grał dla Nicei w latach 1997-2008 i mógł wrócić do klubu latem tego roku. Teraz Bułka będzie miał nowego konkurenta o miejsce w składzie.

Zobacz wideo Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

To nowy rywal Bułki o miejsce w składzie. Dawniej grał na mundialu w 2014 roku czy Euro 2016

OGC Nice ogłosiło w oficjalnym komunikacie, że do klubu trafił Salvatore Sirigu. To właśnie doświadczony Włoch ma być zmiennikiem Marcina Bułki w sezonie 23/24. "Przez dwa tygodnie Sirigu pokazał nam swoją determinację, by dołączyć do Nicei. W pełni wyzdrowiał po kontuzji i będzie numerem dwa, który wniesie doświadczenie, a także wesprze Marcina Bułkę i Teddy'ego Boulhendiego w ich rozwoju. Pasuje do nas jak ulał" - stwierdził Florent Ghisolfi, dyrektor sportowy klubu z Lazurowego Wybrzeża.

Sirigu wraca do ligi francuskiej po sześciu latach. Wcześniej od 2011 do 2017 roku był zawodnikiem Paris Saint-Germain, dla którego zagrał 189 meczów i zachował 84 czyste konta. Dodatkowo wygrał m.in. cztery mistrzostwa Francji, cztery Superpuchary czy trzy Puchary Ligi. "Często grałem przeciwko Nicei i wiem, jak wielki może być tutaj zapał. Klub ma wielkie ambicje i ja również. Jesteśmy stworzeni do dobrej współpracy i jestem dumny, że tutaj trafiłem" - przyznał Sirigu, cytowany przez oficjalną stronę internetową Nicei.

Sirigu był z nowym zespołem już w trakcie spotkania z PSG (3:2), ale wtedy nie był jeszcze włączony do kadry. Wcześniej włoski bramkarz grał w barwach Palermo, Venezii, Cremonese, Ancony, Sevilli, Osasuny, Torino, Genoi, Napoli, Fiorentiny i wspomnianego PSG. Sirigu ma też za sobą 28 meczów w reprezentacji Włoch, m.in. podczas mistrzostw świata w 2014 roku w Brazylii czy na Euro 2016 i Euro 2020.

Po pięciu kolejkach OGC Nice pozostaje niepokonane w rozgrywkach ligi francuskiej. Zespół prowadzony przez Francesco Farioliego zajmuje trzecie miejsce z dziewięcioma punktami i traci dwa do prowadzącego Monaco, z którym zmierzy się w piątek 22 września o godz. 21:00.

Więcej o: