Koniec. Klauzula Mbappe oficjalnie wygasła. Piłkarz wystosował list do klubu

Wraz z końcem lipca oficjalnie wygasła klauzula w umowie Kyliana Mbappe dotycząca przedłużenia kontraktu do 2025 roku. Według dziennikarza Bena Jacobsa piłkarz miał już poinformować klub o zamiarze odejścia tego lata.

Od kilku miesięcy piłkarski świat żyje transferem Kyliana Mbappe. Umowa Francuza z PSG obowiązuje do końca czerwca 2024 roku i w przypadku braku przedłużenia letnie okienko jest ostatnią szansą dla klubu z Paryża na zarobek na swoim gwiazdorze. Jednym z klubów, z którym od dawna łączony jest 24-latek, jest Real Madryt. 

Zobacz wideo Pia Skrzyszowska zdobyła tytuł mistrzyni Polski, choć "biegi były słabe"

Kylian Mbappe chce odejść. Klauzula oficjalnie wygasła

Do 31 lipca 2023 roku klub miał szansę przedłużyć kontrakt Kyliana Mbappe do 2025 roku na podstawie klauzuli zawartej w umowie. To się nie udało, a to oznacza, że od dnia dzisiejszego klauzula już nie obowiązuje. Sam zawodnik miał poinformować już PSG o zamiarze odejścia, co przekazał dziennikarz Ben Jacobs. 

"Mbappe napisał już list informujący PSG, że nie skorzysta z dodatkowego roku kontraktu. Zgodnie z oczekiwaniami, Mbappe jest traktowany przez PSG jako zawodnik na sprzedaż od czasu tournée klubu po Japonii" - czytamy na Twitterze.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Ponadto Kylian Mbappe otrzyma od PSG bonus lojalnościowy. O tym, że piłkarz może zagwarantować sobie wielkie pieniądze, pisaliśmy już wcześniej. Teraz potwierdził to także Jacobs. "Od teraz obowiązuje także premia lojalnościowa dla zawodnika" - przekazał.

PSG czeka na oferty za Kyliana Mbappe

W związku z brakiem zainteresowania przedłużeniem umowy przez piłkarza PSG będzie wyczekiwało ofert za zawodnika. Według paryskich mediów miało dojść już do pierwszego kontaktu między właścicielami Chelsea a PSG, jednak paryżanie nie chcieli myśleć o sprzedaży 24-latka. Teraz może się do zmienić. Ponadto, jak przekazał Jacobs, chęć wypożyczenia Mbappe przez Liverpool nie jest prawdą.

Wciąż najpoważniejszym kandydatem do zakupu Francuza wydaje się Real Madryt. Niewykluczone, że istnieje już pewne porozumienie na linii "Królewscy" - Mbappe. "PSG pozostaje przekonane, że istnieje tajna umowa wstępna między Realem Madryt a Mbappe na rok 2024, a jeśli okaże się, że jest to prawda, mogą w przyszłości przyjrzeć się temu prawnie, aby ustalić, czy jest to zgodne z zasadami FIFA" - przekazał Ben Jacobs.

PSG pierwszy mecz ligowy rozegra 12 sierpnia. Rywalem paryżan będzie Lorient.

Więcej o:
Copyright © Agora SA