Media: Wszystko jasne ws. Messiego. Wybrali już datę prezentacji

Al-Hilal jest zdeterminowane, by pozyskać Leo Messiego. Klub czeka już tylko na zgodę Argentyńczyka i powoli przygotowuje się do ogłoszenia transferu. Jak donosi kataloński "Sport", Saudyjczycy wyznaczyli już nawet datę prezentacji.

Saga transferowa z udziałem Leo Messiego dobiega końca. W sobotę Argentyńczyk rozegrał ostatni mecz w barwach Paris Saint-Germain i po dwóch latach pożegnał się z drużyną. Nadal nie wiadomo, dokąd ostatecznie trafi napastnik. Zainteresowanie wyraża kilka klubów, w tym Al-Hilal. Saudyjczycy złożyli już nawet oficjalną ofertę, ale nadal brakuje na niej podpisu piłkarza. To może zmienić się już w najbliższych godzinach.

Zobacz wideo Sędzia opowiada o strachu: Myślałem, że nie wyjdę z tego boiska

Transfer Messiego do Al-Hilal coraz bliżej? Saudyjczycy wyznaczyli już datę prezentacji

Jak donosi kataloński "Sport", Al-Hilal jest niemal pewne, że to właśnie ich oferta przekona Messiego do transferu. Klub oferuje mu aż 400 mln euro za sezon gry, co byłoby największym kontraktem w historii piłki nożnej. Cały kraj czeka już tylko na zgodę ze strony Argentyńczyka. Saudyjczycy wyznaczyli nawet datę jego prezentacji - to wtorek 6 czerwca. "Ten dzień będzie kluczem do usłyszenia 'tak' od piłkarza, co umożliwi aktywację całego przygotowanego protokołu. Drużyna chce, by wiadomość o pozyskaniu [Messiego] odbiła się echem na całym świecie, a jednocześnie rozsławiła Arabię" - czytamy.

Na drodze mogą jednak stanąć wyniki sportowe klubu, który zajął trzecie miejsce w lidze. Ta pozycja nie gwarantuje startu w międzynarodowych rozgrywkach w przyszłym sezonie, co dla tak ambitnego piłkarza, jakim jest Messi, może stanowić spory problem.

Dwa inne kluby walczą o Messiego. Złożono już pierwszą ofertę

Sam Argentyńczyk chce jak najszybciej podjąć decyzję w sprawie swojej przyszłości, by jego transfer nie stał się "kilkuodcinkową telenowelą". Messiego kusi też FC Barcelona. Katalończycy mają już przygotowany kontrakt - czekają tylko na zaakceptowanie planów budżetowych przez La Liga. Jak donoszą dziennikarze "Sportu", decyzja od władz La Liga także ma nadejść 6 czerwca. Wydaje się więc, że to właśnie ten dzień zadecyduje o przyszłości mistrza świata.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Co więcej, do gry wkroczył też trzeci klub - Inter Miami. Jak przekazał Gaston Edul z telewizji TyC Sports, amerykański zespół złożył już nawet oficjalną ofertę Messiemu. Choć propozycja ma być mniej atrakcyjna pod względem finansowym niż w przypadku Al-Hilal, to mogłaby przyczynić się do wypromowania mundialu w 2026 roku, który odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Dodatkowo według niektórych doniesień Messi od paru lat ma już dom w Miami, co może przemawiać za tym transferem. Ostateczną decyzję Argentyńczyka poznamy w najbliższych dniach. 

Więcej o: