PSG nie tylko zostało mistrzem Francji, ale także jej rekordzistą

PSG mistrzem Francji! Drużyna Christophe'a Galtiera tylko zremisowała ze Strasbourgiem, ale pozwoliło jej to na świętowanie sukcesu. Tym samym paryżanie stali się najbardziej utytułowanym klubem we Francji.

PSG mimo nie najlepszej formy w tym sezonie było bardzo blisko sięgnięcia po kolejne mistrzostwo Francji. Przed 37. kolejką zajmowało pozycję lidera tabeli i do zdobycia tytułu wystarczał drużynie tylko remis. Zadanie wydawało się zatem bardzo łatwe, tym bardziej że ekipa z Paryża zmierzyła się na wyjeździe z 15. Strasbourgiem. 

Zobacz wideo Jacek Magiera komentuje plotki o nowej pracy

PSG nie wygrywa, ale i tak sięga po mistrzostwo

Od pierwszych minut tego meczu PSG miało wyraźną przewagę, ale nie przynosiło to żadnych rezultatów. Bliżej objęcia prowadzenia w tym meczu nieoczekiwanie był Strasbourg, po tym jak Habib Diallo trafił w słupek. Kibice na pierwszego gola w tym meczu musieli czekać do drugiej połowy. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Leo Messi po podaniu od Kyliana Mbappe. Tym samym mistrzostwo dla Paryżan było już o krok. 

Pod koniec meczu Strasbourg zdołał wyrównać, ale nie zmieniło to sytuacji w tabeli, a PSG ostatecznie sięgnęło po mistrzostwo. Jest to już 11 tytuł paryskiego klubu, który dzięki temu stał się najbardziej utytułowanym francuskim klubem. W klasyfikacji wyprzedził Saint-Etienne, które ma na koncie 10 mistrzostw. 

Więcej o: