Paryż już nie kocha Messiego. Kibice PSG wygwizdali swoją gwiazdę [WIDEO]

Kibice Paris Saint-Germain znów bardzo oschle przywitali Leo Messiego na Parc des Princes. Jeszcze przed meczem, gdy spiker przedstawiał skład na mecz z Olympikiem Lyon, w momencie pokazania na banerach numeru 30 i wizerunku Argentyńczyka, rozległy się głośne gwizdy. To kolejna taka sytuacja w ostatnim czasie.
Messi wygwizdany przez fanów PSG
screen, https://twitter.com/AndiOnrubia/status/1642588952858365952 / AP

Lionel Messi najwyraźniej popadł w niełaskę u kibiców PSG. 35-letni gwiazdor pojawił się w wyjściowym składzie na ligowy mecz z Olympikiem Lyon. Kiedy spiker na Parc des Princes wyczytywał nazwiska zawodników awizowanych do pierwszej jedenastki, a na telebimie pojawiło się zdjęcie Messiego, fani momentalnie wyrazili swoją dezaprobatę. Nie zabrakło głośnych gwizdów i buczenia.

Zobacz wideo Specjalny występ dla Lewandowskich! Bawili się i śpiewali pod sceną

Gwizdy na stadionie PSG. Kibice wybuczeli Lionela Messiego

Takich gwizdów Messi w Paryżu jeszcze się nie doczekał. Mimo iż większość kibiców jeszcze nie pojawiła się na trybunach (wówczas stadion był wypełniony w około 1/3), tumult był bardzo donośny.

Wcześniej podobne przywitanie spotkało Argentyńczyka dwa tygodnie temu przed meczem ze Stade Rennes. Sytuacja była niemal identyczna. Kiedy spiker wyczytywał nazwiska poszczególnych piłkarzy, reakcja kibiców była pozytywna lub przynajmniej neutralna, dopóki nie przyszedł czas na Messiego. Zdaje się, że niechęć do byłego piłkarza FC Barcelony narasta. W przeciwieństwie do niego Kylian Mbappe otrzymał od widzów gromkie brawa.

Czemu właściwie kibice tak traktują swojego idola? Portal Ouest France spekuluje, że Messi został kozłem ofiarnym po odpadnięciu PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Bayerem Monachium. Jego przyjście dwa lata temu miało dać paryżanom upragnione trofea. Zamiast nich pojawiła się frustracja, którą fani wylewają na zawodnika.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Z kolei Goal.com przyczyn takiego zachowania trybun upatruje w ostatnich doniesieniach dotyczących przyszłości Messiego. Piłkarz wciąż nie przedłużył kontraktu z PSG, a media coraz więcej szans dają opcji, w której siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki opuści Parc de Princes po zakończeniu sezonu. Portal przypomniał, iż wiceprezydent FC Barcelony, Rafa Yuste, potwierdził w piątek, że klub próbuje sprowadzić go z powrotem i jest w kontakcie z jego ojcem. A być może paryska publiczność jest po prostu wybredna, o czym nie raz przekonał się Neymar, który sam był traktowany w taki sposób.

Podejście kibiców do Messiego nie zmieniło się też w trakcie spotkania. Co prawda nie było słychać tak głośnych gwizdów, ale nie można też powiedzieć, by Argentyńczyk zebrał oklaski. Choć był ku temu bardzo blisko już na początku spotkania. Wówczas popisał się fenomenalnym zagraniem piętą do Kyliana Mbappe, ale piłka po strzale Francuza przeleciała obok słupka. Całe PSG zawiodło kibiców przegraną 0:1 z Olympikiem Lyon. Sytuacja w tabeli Ligue 1 po tym meczu robi się coraz ciekawsza. Drugie Lens traci do paryżan tylko sześć punktów. Do końca sezonu zostało dziewięć kolejek.

Więcej o: