Frankowski w jednej drużynie z Messim. Polak robi furorę we Francji

Przemysław Frankowski znajduje się aktualnie w kapitalnej dyspozycji. Polak jest czołową postacią drużyny RC Lens i coraz bardziej zaznacza swoją obecność na boiskach Ligue 1. Największy francuski dziennik "L'Equipe" również docenił jego ostatnie dokonania i umieścił go w najlepszej jedenastce rundy jesiennej wraz m.in. z Leo Messim.

Frankowski przeniósł się do Francji w sierpniu 2021 roku, kiedy za 2 miliony euro RC Lens wykupiło go z Chicago Fire. Już na początku przygody z francuskim klubem 27-latek wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i aktualnie trudno sobie wyobrazić, że Franck Haise mógłby go posadzić na ławce rezerwowych. Reprezentant Polski w ostatnich miesiącach kilkukrotnie znajdował się w "11" kolejki Ligue 1, jednak teraz został wyróżniony jeszcze bardziej.

Zobacz wideo Wiadomo, gdzie będzie mieszkał Fernando Santos. Ważna decyzja podjęta

Przemysław Frankowski w najlepszej jedenastce rundy jesiennej Ligue 1

Największy francuski dziennik "L'Equipe" postanowił docenić ostatnie miesiące gry reprezentanta Polski na boiskach Ligue 1. Frankowski został wybrany do najlepszej "11" całej rundy jesiennej. Były piłkarz Lechii Gdańsk znalazł się w składzie razem z m.in. Leo Messim, Neymarem, czy Marco Verrattim. Zestawienie tworzą wyłącznie reprezentanci czterech klubów: PSG, Lens, Lille oraz Olympique'u Marsylii.

Uczestnik zakończonych w ubiegłym miesiącu mistrzostw świata w Katarze zakończył rundę jesienną ze średnią ocen 5,94. Jest to przedostatnia nota z całej "11". Dla porównania Messi miał 6,73, a Neymar 6,67.

Najlepsza jedenastka L'Equipe:

  • Bramkarz: Brice Samba (Lens) - śr. ocen 6,26
  • Obrońcy: Przemysław Frankowski (Lens) - 5,94, Chancel Mbemba (Marsylia) - 5,95, Kevin Danso (Lens) - 5,95, Ismaily (Lille) - 5,73
  • Pomocnicy: Marco Verratti (PSG) - 6,19, Salis Abdul Samed (Lens) - 6,00, Remy Cabella (Lille) - 6,25, Leo Messi (PSG) - 6,73, Neymar (PSG) - 6,67
  • Napastnik: Jonathan David (Lille) - 5,89

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Lens zajmuje aktualnie drugą pozycję w tabeli francuskiej pierwszej ligi z dorobkiem 44 punktów. Na fotelu lidera niezmiennie pozostaje Paris Saint-Germain (47 pkt). Na trzecim miejscu znajduje się Olympique Marsylia (42 pkt). W najbliższym spotkaniu 20. kolejki Ligue 1 zespół Frankowskiego zagra na wyjeździe z Troyes. Mecz odbędzie się w sobotę, 28 stycznia o godzinie 17.

Więcej o: