Oto najpiękniejszy samobój roku? Koszmarna pomyłka. "Katastrofa" [WIDEO]

W czwartkowym meczu 16. kolejki Ligue 1 Olympique Marsylia pokonał 6:1 Toulouse. Autorem jednej z bramek dla zwycięzców był Rasmus Nicolaisen, który w pięknym stylu pokonał... swojego bramkarza.

Czołowe ligi europejskie wznawiają rozgrywki po przerwie spowodowanej mistrzostwami świata w Katarze. W czwartek 29 grudnia pokaz mocy w Ligue 1 zaprezentował Olympique Marsylia, który pewnie pokonał 6:1 rywali z Toulouse. Spotkania 16. kolejki z pewnością nie będzie dobrze wspominał środkowy obrońca przegranej ekipy, Rasmus Nicolaisen.

Wysokie zwycięstwo OM po powrocie do rozgrywek Ligue 1. Kuriozalny samobój Rasmusa Nicolaisena

Od początku starcia na Stade Vélodrome prym wiedli gospodarze. Zawodnicy OM już w 13. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą gola Valentina Rongiera. Kolejne trafienie na konto prowadzących padło pod koniec pierwszej połowy. W 41. minucie piłka powędrowała w pole karne Toulouse i wtedy do akcji wkroczył Nicolaisen. 25-letni Duńczyk wychwycił podanie, a później chciał skierować piłkę głową w stronę bramkarza. Maxime Dupe wyszedł jednak ze swojej bramki i został przelobowany przez kolegę z drużyny. Obrońca podwyższył tym samym prowadzenie rywali i strzelił jednego z najpiękniejszych samobójów w tym roku. - Katastrofa. Coś niebywałego - krzyczeli po kuriozalnym trafieniu komentatorzy tego spotkania.

Po przerwie piłkarze Marsylii podkręcili tempo. W 51. minucie gola na 3:0 strzelił Sead Kolasinac, a po 11 minutach prowadzenie gospodarzy podwyższył Dimitri Payet. Choć w 66. minucie honorową bramkę dla Toulouse zdobył Branco van den Boomen, rywale w odpowiedzi zanotowali kolejne dwa trafienia, których autorami byli Cengiz Under (80') i Nuno Tavares (82').

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wysokie zwycięstwo 6:1 pozwoliło piłkarzom OM awansować na ligowe podium. Po 16. kolejkach mają oni na koncie 33 punkty, co przekłada się na 3. lokatę. Liderem rozgrywek pozostaje niepokonane PSG (44 pkt), a na drugim miejscu utrzymują się zawodnicy RC Lens (37 pkt). Toulouse zajmuje 13. miejsce z dorobkiem 16 punktów.