Mbappe stawia ultimatum. Żąda odejścia wielkiej gwiazdy PSG

Brak dyscypliny u Neymara ma wpływać na PSG i brak jego sukcesów na arenie europejskiej. Takie sygnały zdaniem hiszpańskiego dziennika "El Pais" ma wysyłać Kylian Mbappe i jego otoczenie władzom klubu mistrzów Francji.

Wszelkie doniesienia w ostatnich tygodniach przedstawiają obraz całkowicie zerwanych relacji między Kylianem Mbappe a Neymarem. Już latem pojawiały się doniesienia, że Francuz chce odejścia kolegi z zespołu i miał to być jeden z jego warunków przy przedłużaniu umowy z PSG.

Zobacz wideo Roman Kołtoń o upadku Złotej Piłki. "Nadróbmy to, Lewandowski zmiażdżył"

Neymar odchodzi, Kylian Mbappe zostaje. Francuz stawia ultimatum PSG

- Prosimy klub o bardziej rygorystyczny model traktowania zawodników - takie słowa miała wypowiedzieć osoba z otoczenia Kyliana Mbappe cytowana przez "El Pais". Ta zawoalowana aluzja miała zostać odczytana w PSG, jako przytyk w kierunku Neymara. Diego Torres w swoim tekście napisał wprost, że odejście Brazylijczyka jest nieodzownym warunkiem pozostania Mbappe na Parc de Princes do 2025 roku.

Przedłużenie kontraktu z Neymarem do 2027 roku miało być pierwszym z wielu rozczarowań Mbappe i jego świty, którzy nie kryją niezadowolenia z takiego rozwoju sytuacji. Oliwy do ognia ma dolewać przekonanie Brazylijczyka, że napastnik reprezentacji Francji chciał jego odejścia minionego lata. To ma ostatecznie wpływać na relacje obu zawodników, które są dalekie od profesjonalnych.

Władze PSG mają być przekonane, że obecna świetna forma Neymara wynika ze zbliżających się mistrzostw świata w Katarze. Według "El Pais" w Paryżu brany jest pod uwagę wariant, że po turnieju 30-latek spuści z tonu. Dlatego kierownictwo mistrzów Francji chce zrobić wszystko, żeby spełnić zachciankę Kyliana Mbappe i sprzedać Neymara. Torres w tekście wskazuje, że PSG ma rozważać nawet ogromną pożyczkę, lub inne rozwiązanie, by wypłacić Brazylijczykowi zobowiązania finansowe na poziomie 300 milionów euro. Jednym z kierunków odejścia atakującego ma być Chelsea, jeśli tylko Neymar zachowa motywację do gry w piłkę na najwyższym poziomie.

Z kolei sam Mbappe, jeśli PSG nie spełni jego żądań, może rozważyć odejście z Paryża. Po letnim fiasku z przenosin do Realu Madryt wydaje się, że "Królewscy" nie będą zainteresowani ściągnięciem Francuza. Tu ma pojawiać się Liverpool, który także od kilku lat monitoruje Mbappe i miał być drugą opcją, gdyby 23-latek nie przedłużył latem kontraktu z PSG i nie trafił do Madrytu.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Cała dyskusja o odejściu Neymara z PSG pojawiła się w sezonie, w którym Brazylijczyk znajduje się w najwyższej formie od lat. W 16. spotkaniach Brazylijczyk strzelił 12 bramek i zanotował 9 asyst.

Więcej o: