Kontrowersyjny prezydent Brazylii. Neymar okazuje wsparcie, a wybory tuż tuż [WIDEO]

W niedzielę, 2 października, w Brazylii odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Poparcia urzędującej głowie państwa, Jairowi Bolsanaro udzieliła gwiazda reprezentacji Brazylii, Neymar. To odważna decyzja, mając na uwadze decyzje i komentarze Bolsonaro w czasach jego pierwszej kadencji.

Jair Bolsonaro został prezydentem Brazylii w 2019 roku. W tym czasie zapisał się w historii m.in. decyzją o zwiększeniu wycinki lasów w Amazonii celem wybudowania tam autostrady. Łączy się to z jego postulatem o zlikwidowaniu organizacji pozarządowych, które walczą o ochronę przyrody.

Zobacz wideo Hit! Wojciech Szczęsny żartuje z Garetha Bale'a: Nie chcę psuć sobie relacji

Neymar tańczy i wspiera Bolsonaro w wyborach prezydenckich w Brazylii

Prezydent Brazylii opublikował na swoim Twitterze wideo z podpisem "Reelekcja, dzięki Neymar. Brazylia przede wszystkim. Bóg ponad wszystko". Na nagraniu widać tańczącego Neymara oraz innych sympatyków Jaira Bolsonaro.

Nagranie odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych. Zostało odtworzone ponad 1,5 miliona raza i zebrało blisko 215 tysięcy serduszek na Twitterze.

Głównym rywalem Bolsonaro jest Luiz Inacio Lula da Silva, który prowadzi w sondażach z ponad 50% poparciem. Urzędujący prezydent może liczyć na niewiele ponad 34%, ale poparcie gwiazdy nr 1 w brazylijskim futbolu może być punktem zwrotnym i doprowadzić do tego, że wybory nie rozstrzygną się w pierwszej turze.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Bolsonaro w ostatnich latach poza decyzją o wzmożonej wycince w Amazonii, w czasie szczytu pandemii COVID-19 był przeciwnikiem obostrzeń, lockdownów, co przyczyniło się do tego, że Brazylia jest drugim krajem z największą liczbą zgonów na koronawirusa. W Kraju Kawy zmarło ponad 600 tysięcy osób. Więcej zgonów odnotowano tylko w Stanach Zjednoczonych. Był przeciwny także wprowadzeniu sankcji przeciwko Rosji, gdy ta zaatakowała Ukrainę.

Neymar z kolei był pierwszym zawodnikiem, który tak otwarcie poparł któregoś z kandydatów w niedzielnych wyborach. Teraz reprezentant Brazylii skupia się na występach w PSG i nadchodzącym mundialu w Katarze.

Więcej o: