Lionel Messi ma nowy pseudonim. Tak nazywają go koledzy z reprezentacji

Łasica - tak brzmi pseudonim, którym reprezentanci Argentyny określają Leo Messiego. Nietypowo, patrząc na to, że dotychczas Messi określany był zwykle mianem "La Pulga", czyli pchła.

Leo Messi przebywa aktualnie na zgrupowaniu reprezentacji Argentyny, z którą towarzysko zmierzy się w środę z Jamajką. W sobotę zespół wygrał z Hondurasem 3:0 po dwóch golach Messiego i jednym trafieniu Lautaro Martineza. Wszystko wskazuje na to, że atmosfera w kadrze mistrzów Ameryki Południowej jest znakomita.

Zobacz wideo Czy ze świetnego piłkarza może być świetny restaurator? Odwiedziliśmy restaurację Arka Milika

Był pchłą, jest łasicą? Messi z nowym pseudonimem na zgrupowaniu reprezentacji Argentyny

Wszystko zaczęło się od zdjęcia opublikowanego przez Messiego na Instagramie. "Kolejna świetna noc z reprezentacją. Jeszcze raz dziękuję za wasze wsparcie" - napisał Argentyńczyk. 

 

Potem pojawił się komentarz Papu Gomeza, który skomentował - "szalona łasica" i oznaczył Rodrigo de Paula, który odpisał "gryzie jak łasica". Co znaczy łasica i skąd się wzięła? Tego nie wiadomo. Argentyński dziennikarz Teo Coquet napisał: "Nie zasnę, dopóki nie poznam tajemnicy Messiego i łasicy. Czekam na wasze teorie". I pozostaje czekać, że niedługo któryś z Argentyńczyków wyjawi, jak narodził się pomysł na nowy pseudonim dla siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Sparing z Jamajką będzie ostatnim spotkaniem Argentyńczyków podczas trwającej przerwy reprezentacyjnej. Potem zostanie już tylko zgrupowanie przed mundialem, na którym Argentyna zmierzy się z Polską, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Mecz z Polakami zostanie rozegrany 30 listopada o 20:00.

Więcej o: