Czerwona kartka w 9. sekundzie. Nie mrugajcie. Były piłkarz Barcelony wyrzucony [WIDEO]

Już w dziewiątej sekundzie zakończył się występ byłego obrońcy FC Barcelony Jeana-Claira Todibo w meczu francuskiej Ligue 1 Nice - Angers. Francuski defensor wyleciał z boiska z rekordowo szybką czerwoną kartką w historii ligi francuskiej.

Jean-Clair Todibo to były piłkarz FC Barcelony, Toulouse, Schalke i Benfiki Lizbona, który od stycznia 2021 roku reprezentuje barwy francuskiej Nicei. W zeszłym sezonie 23-latek uważany był za jednego z lepszych stoperów w całej Ligue 1, ale niedzielnego meczu z Angers z pewnością do udanych nie zaliczy.

Czerwona kartka w 9. sekundzie dla byłego piłkarza Barcelony. Rekord Ligue 1

Piłkarze Angers rozpoczęli mecz od środka i przeprowadzili bardzo szybką akcję, po której w dobrej sytuacji mógł się znaleźć Abdallah Sima. Mógł, gdyby nie został wycięty przez Jeana-Claira Todibo, który popełnił faul taktyczny. Sędzia spotkania Bastien Dechepy nie miał wątpliwości, że Sima wyszedłby sam na sam z bramkarzem Nicei, w związku z czym już w 9. sekundzie wyrzucił Todibo z boiska.

Decyzja ta pozostawia spore pole do dyskusji, ponieważ można się zastanawiać, czy znajdujący się blisko całej sytuacji inny obrońca Nicei Dante nie zdołałby skutecznie zaasekurować swojego kolegi. Arbiter mimo wszystko wyciągnął czerwoną kartkę, a VAR nie skorygował decyzji i gospodarze musieli przez cały mecz radzić sobie w osłabieniu.

Jak się okazuje, czerwona kartka Todibo w 9. sekundzie jest zdecydowanym rekordem całej Ligue 1. Poprzednia najszybsza czerwona kartka w historii ligi francuskiej miała miejsce w 40. sekundzie jednego ze spotkań. Todibo pobił rekord o ponad pół minuty.

Grająca w dziesiątkę Nicea nie poradziła sobie z przewagą liczebną gości w pierwszej połowie. Do przerwy Angers prowadzi na Lazurowym Wybrzeżu 1:0 po golu Nabila Bentaleba. Mecz trwa.