Rozwiązał kontrakt z Chelsea. Teraz znowu zagra z Polakiem

Ross Barkley został zawodnikiem francuskiej Nicei. Anglik spotka w klubie Marcina Bułkę, z którym trenował jeszcze w poprzednim klubie - Chelsea.

Ross Barkley ma za sobą nieudany czas w Chelsea, której zawodnikiem był w ciągu ostatnich czterech i pół roku. Mimo że w barwach tego klubu 28-letni pomocnik zdobył Puchar Anglii i Ligę Europy, to na Stamford Bridge nigdy nie był kluczową postacią.

Sezon 2020/21 Barkley spędził na wypożyczeniu w Aston Villi, a po powrocie do Chelsea pełnił marginalną rolę w zespole Thomasa Tuchela. W poprzednich rozgrywkach Anglik zagrał w 14 meczach, strzelił jednego gola, a na boisku spędził niewiele ponad 400 minut.

Latem Chelsea chciała sprzedać Barkley'a, jednak żaden klub nie zdecydował się za niego zapłacić. 29 sierpnia, tuż przed zamknięciem letniego okienka transferowego, klub poinformował o rozwiązaniu umowy, która była ważna jeszcze przez rok.

Barkley zawodnikiem Nicei

Tę sytuację wykorzystała Nicea. W przerwie niedzielnego meczu z AS Monaco (0:1) francuski klub ogłosił pozyskanie piłkarza. To kolejny interesujący ruch transferowy Niecei, która w ostatnim czasie pozyskała m.in. Kaspra Schmeichela, Aarona Ramsey'a czy Nicolasa Pepe.

Barkley to 33-krotny reprezentant Anglii, dla której strzelił sześć goli. Przed transferem do Chelsea w styczniu 2018 roku ofensywny pomocnik był liderem Evertonu, którego jest wychowankiem.

Nicea źle zaczęła obecny sezon. Po sześciu meczach zespół ma na koncie tylko pięć punktów i zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli. Barkley w nowym zespole będzie mógł zadebiutować w czwartek, kiedy Nicea zagra z FC Koeln w Lidze Konferencji Europy. W niedzielę drużynę czeka zaś spotkanie z Ajaccio w Ligue 1.

Zawodnikiem Nicei jest polski bramkarz - Marcin Bułka - którego Barkley spotkał jeszcze w Chelsea. Zawodnikiem tego klubu Bułka był do lata 2019 roku.