"Polski klub" wyprzedza wielkie PSG w Ligue 1. Co za gol [WIDEO]

RC Lens, klub w którego kadrze jest aż trzech Polaków, został nowym liderem Ligue 1. Stało się tak dzięki sobotniemu zwycięstwu 2:1 nad Stade Rennais.

RC Lens bardzo dobrze radzi sobie na starcie nowego sezonu Ligue 1. W sobotę drużyna Przemysława Frankowskiego, Adam Buksy i Łukasza Poręby odniosła już trzecie zwycięstwo. Tym razem pokonała 2:1 na własnym boisku Stade Rennais i było to zwycięstwo niezwykle cenne. Trzy punkty pozwoliły Lens objąć prowadzenie w ligowej tabeli i wyprzedzić wielkie PSG.

RC Lens nowym liderem Ligue 1. Klub Polaków wyprzedził wielkie PSG

RC Lens było faworytem sobotniego spotkania. Za zespołem Polaków przemawiał atut własnego boiska i przede wszystkim forma. Goście we wcześniejszych trzech meczach uzbierali tylko cztery punkty. W wyjściowym składzie Lens zobaczyliśmy Przemysława Frankowskiego. Łukasz Poręba usiadł na ławce rezerwowych, a Adam Buksa nadal dochodzi do siebie po kontuzji kostki.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy goli. Dopiero po zmianie stron szukającym usilnie bramki gospodarzom udało się dopiąć swego. Kapitalną indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Seko Fofana. Iworyjczyk zwiódł pilnującego go obrońcę, a następnie uderzył mocno sprzed pola karnego, zupełnie zaskakując bramkarza rywali.

Lens poszło za ciosem i już po czterech minutach prowadziło 2:0. Tym razem Lois Openda bardzo dobrze zachował się w sytuacji sam na sam z golkiperem Stade Rennais. Gości stać było tylko na trafienie honorowe w doliczonym czasie gry. Jego autorem został wprowadzony na boisko w 61. minucie Gaetan Laborde.

RC Lens wygrało zasłużenie 2:1 i równie zasłużenie po tym meczu wskoczyło na pozycją lidera tabeli Ligue 1. W tej chwili klub Polaków ma 10 punktów i wyprzedza o punkt Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji jednak rozegrali o jedno spotkanie mniej. W niedzielę 28 sierpnia zmierzą się na własnym boisku w klasyku ligowym z AS Monaco.