Problemy w PSG. Nowy trener nie ma papierów na prowadzenie drużyny

Przed sezonem Christophe Galtier został nowym trenerem PSG. Jak się okazuje, francuski szkoleniowiec może nie poprowadzić w najbliższych meczach. Wszystko przez jego nieważny dyplom UEFA Pro.

Przed rozpoczęciem sezonu Christophe Galtier został nowym trenerem PSG. Francuski szkoleniowiec w bardzo dobrym stylu rozpoczął pracę i w pierwszym oficjalnym meczu sięgnął po Superpuchar Francji, pokonując w finale Nantes 4:0. Dobry start nie trwał jednak długo, ponieważ pojawiły się już pierwsze problemy. 

Zobacz wideo Camp Nou - Lewandowski prezentacja

Galtier może nie poprowadzić PSG. Wszystko przez nieważny dyplom

Jak informuje L'Equipe, Francuski Związek Piłki Nożnej (FFF) nie zatwierdził kontraktu Galtiera, ponieważ dyplom UEFA Pro szkoleniowca stracił ważność. Licencja musi być odnawiana co trzy lata, w przeciwnym razie związek nie może zezwolić trenerowi na prowadzenie drużyny w Ligue 1. Francuska federacja poprosiła szkoleniowca, aby skontaktował się z krajowym dyrektorem technicznym (DTN), który we Francji jest odpowiedzialny za sport i jego realizację na poziomie krajowym. 

Kacper Tobiasz i Bartosz Kapustka przemówili do kibicówTuż po meczu piłkarze Legii przemówili do kibiców. Tobiasz skradł show [WIDEO]

Galtier aby usiąść na ławce w najbliższym meczu PSG, będzie musiał wysłać do DTN list, w którym zapewni, że jak najszybciej otrzyma aktualny dyplom. Prawdopodobnie będzie to możliwe dopiero podczas najbliższej przerwy reprezentacyjnej, która rozpocznie się na początku września. Dzięki temu związek będzie mógł zatwierdzić kontrakt szkoleniowca. Poza Galtierem w podobnej sytuacji jest także Jerome Monier trener drugoligowego Sochaux. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

PSG w pierwszym meczu ligowym, w którym paryżanie zmierzą się na wyjeździe z Clermont Foot. Spotkanie odbędzie się w sobotę o 21:00. 

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.

Lewandowski będzie miał nowego kolegę. Alonso już pożegnał się z klubemLewandowski będzie miał nowego kolegę. Alonso już pożegnał się z klubem

Więcej o: