Dobre wieści dla Marcina Bułki. Upadł transfer znanego bramkarza

Marcin Bułka otrzymał dobre informacje. Niemieckie i szwajcarskie media zgodnie informują, że upadł temat transferu do OGC Nice Yanna Sommera z Borussii Moenchengladbach. Tym samym Polak nie zyska poważnego konkurenta do miejsca w pierwszym składzie francuskiej drużyny.

Na początku lipca OGC Nice poinformowało, że Marcin Bułka został wykupiony za 2 miliony euro z PSG i podpisał umowę do 30 czerwca 2026 roku. W międzyczasie z klubu odszedł Walter Benitez, dotychczasowy bramkarz numer jeden i wydawało się, że to właśnie Polak wskoczy na jego miejsce. Sytuacja 22-latka skomplikowała się, gdy doszło do zmiany na ławce trenerskiej Nicei. Christophe Galtier odszedł do PSG, a jego miejsce zajął Lucien Favre

Zobacz wideo Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

Dobre wieści dla Marcina Bułki. Yann Sommer nie przyjdzie do OGC Nice

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że Szwajcar, chce sprowadzić do klubu Yanna Sommera z Borussii Moenchengladbach. Favre doskonale zna 33-latka ze wspólnej pracy w niemieckim klubie, który prowadził w latach 2011-2015. Sommer, który uchodzi za jednego z najlepszych golkiperów Bundesligi, miałby zagwarantowane miejsce w bramce OGC Nice. Byłby to wielki kłopot dla Marcina Bułki. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wygląda jednak na to, że do transferu Sommera jednak nie dojdzie. Szwajcarska gazeta "Blick", powołując się na źródło z otoczenia piłkarza, podaje, że nie zamierza on przenosić się do Ligue 1. Informację tę potwierdza także ekspert niemieckiej telewizji Sport1 Patrick Berger. Priorytetem golkipera jest podpisanie nowej umowy z dotychczasowym pracodawcą. Kontrakt Sommera z Borussią Moenchengladbach wygasa już 30 czerwca 2023 roku. Niemcy także liczą na przedłużenie współpracy. 

To oczywiście fantastyczne wieści dla Marcina Bułki. Nowy sezon ligi francuskiej rusza już 5 sierpnia. W tej chwili to właśnie Polak jest faworytem do miejsca w wyjściowej jedenastce OGC Nice. Jak dotąd dla drużyny znad Lazurowego Wybrzeża Bułka rozegrał sześć meczów. Wpuścił trzy gole i trzy razy zachował czyste konto. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA