PSG wybrało nowego trenera. Niespodzianka. "Ma plan na Neymara"

PSG potwierdza, że kończy współpracę z Mauricio Pochettino. Następcą Argentyńczyka jest Christophe Galtier.

O tym, że Mauricio Pochettino nie będzie trenerem PSG w kolejnym sezonie, mówiło się od dawna. Władze klubu z Paryża nie były zadowolone z faktu, że Argentyńczyku nie udało się wygrać Ligi Mistrzów. Zastępcy Pochettino szukano od kilkunastu tygodni.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

PSG zwolniło Pochettino i wskazało jego następcę

We wtorek klub ze stolicy Francji ogłosił rozstanie ze szkoleniowcem, który prowadził zespół od 2021 r. "Klub dziękuje Pochettino i jego sztabowi za pracę oraz życzy wszystkiego najlepszego na przyszłość".

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Argentyńczyk w czasie półtorarocznej kadencji zdobył z paryżanami mistrzostwo oraz Puchar Francji. W Lidze Mistrzów najdalej doszedł do półfinału w 2021 r. Po zwolnieniu ze stanowiska klub wypłacił trenerowi oraz jego współpracownikom odszkodowanie wynoszące 15 milionów euro.

Tuż po komunikacie o zwolnieniu Pochettino PSG oficjalnie ogłosiło nazwisko nowego szkoleniowca. Został nim Christophe Galtier, który wcześniej prowadził OGC Niceę, a wcześniej zdobył mistrzostwo Ligue 1 z Lille. Umowa francuskiego trenera będzie obowiązywała do końca czerwca 2024 roku.

Galtier z jasną deklaracją ws. Neymara: Chcę, aby został

We wtorkowe popołudnie odbyła się także konferencja, podczas której paryżanie zaprezentowali nowego szkoleniowca. Galtier został zapytany przez dziennikarzy między innymi o sytuację Neymara. - Chcę, żeby Neymar został tutaj z nami. Jest zawodnikiem światowej klasy, wszyscy menedżerowie na świecie chcą najlepszych graczy takich jak on. Mam już jasne pomysły na mój plan dla Neymara w PSG - odpowiedział. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA