Rewolucja w strategii PSG. Klub chce wielkich zmian. I to od zaraz

PSG w najbliższych latach przejdzie rewolucję. Nasser Al-Khelaifi zapowiedział, że klub planuje kompletnie zmienić swoje podejście do wychowywania młodzieżowców i w przyszłości opierać się głównie na rodzimych piłkarzach. Na Parc des Princes mogą w związku z tym wrócić Rabiot, Nkunku, Diaby czy Ikone.

Jak donosi L'Équipe, władze PSG zamierzają zreorganizować swoją akademię młodzieżową w ramach szerszych zmian hierarchicznych wprowadzonych przez nowego doradcę sportowego Luisa Camposa i dyrektora sportowego Antero Henrique. Skonkretyzowane zostały już nawet plany infrastrukturalne i personalne.

Zobacz wideo Dlaczego piłkarze tak dużo zarabiają?

Kolejny piłkarz może opuścić Bayern. Niespodziewane zainteresowanieKolejny piłkarz może opuścić Bayern. Niespodziewane zainteresowanie

Kompletna rewolucja w sprawie młodzieżowców w PSG

W przyszłym obiekcie treningowym PSG w Poissy budowane są ultranowoczesne obiekty treningowe. Dostępne tam takie obiekty, jak boiska, sale odnowy biologicznej, siłownie czy specjalne sale treningowe dla drużyn młodzieżowych będą kluczowe w kontekście zmian organizacyjnych w klubie.

Francuskie media twierdzą, że jest to nowy początek dla klubu ze stolicy Francji. Nasser Al-Khelaifi zamierza w ten sposób zmienić nastawienie do młodzieżowej akademii i z biegiem czasu sprawić, że będzie ona "niezwykle ważnym elementem funkcjonowania całej organizacji, jaką jest PSG". Nowe obiekty dla młodzieżowych zespołów mają się wyróżniać "nowoczesnością i dopasowaniem do najbardziej aktualnych metod treningowych".

Wielkie powroty do PSG?

Al-Khelaifi w wywiadzie dla "Le Parisien" wyjaśnił istotę nowego projektu. - 11 lat temu powiedziałem, że chcę wyszkolić przyszłego Leo Messiego. Dziś mówię, że chcemy wyszkolić przyszłego Kyliana Mbappe, który również będzie pochodził z Paryża - zapowiedział szef PSG.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Katarczyk przedstawił następnie ambitne plany, w myśl których PSG będzie złożone jedynie z rodzimych zawodników. - Będziemy mieli najlepsze centrum szkoleniowe na świecie. Moim celem na najbliższe lata jest posiadanie w naszej drużynie wyłącznie paryskich piłkarzy. W naszym regionie jest bardzo dużo talentów - dodał Al-Khealifi.

HSV - BayernNiemiecki trener przechodzi do Lokomotiwu. Wojna mu nie przeszkadza

Władze PSG twierdzą, że ich kolejnym celem jest powtórzenie i wzmocnienie sytuacji z mistrzostw świata w 2018 roku, kiedy to w zespole Didiera Deschampsa pojawili się głównie gracze z Paryża. W związku z tym klub ma nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zespół będzie zbudowany na takich piłkarzach, jak Adrien Rabiot, Christopher Nkunku, Moussa Diaby, czy Jonathan Ikone.

Więcej o: