Arkadiusz Milik będzie miał nowego trenera. Dwóch kandydatów

Jorge Sampaoli od 1 lipca nie jest już trenerem Olimpique Marsylia. Władze klubu poinformowały o zwolnieniu szkoleniowca. Teraz wicemistrzowie Francji szukają nowego trenera. Według informacji Nicolo Schiry obecnie jest dwóch kandydatów do objęcia zespołu.

Olimpique Marsylia ubiegłe rozgrywki zakończył na drugim miejscu w tabeli. Do PSG, które zdobyło mistrzostwo Francji, piłkarze z Marsylii stracili piętnaście punktów. Mimo niezłego wyniku na koniec sezonu władze Olimpique'u zdecydowały się zwolnić dotychczasowego szkoleniowca, Jorge Sampaoliego.

Zobacz wideo Czy Robert Lewandowski zagra w Barcelonie?

Jorge Sampaoli zwolniony z OM. Kto zastąpi Argentyńczyka?

O rozstaniu z Sampaolim władze z Marsylii poinformowały w piątek, 1 lipca. Jedną z przyczyn zakończenia współpracy z argentyńskim szkoleniowcem miały być różne wizje obu stron na rozwój drużyny. Pomimo zdobytego niedawno wicemistrzostwa Francji władze klubu i trener zdecydowali się na rozwiązanie umowy. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Według informacji włoskiego dziennikarza Nicolo Schiry francuski klub ma dwóch kandydatów do zastąpienia Argentyńczyka. Chodzi o Igora Tudora, byłego szkoleniowca Hellasu Werona oraz o Marcelino, który ostatnio pracował w Athletiku Bilbao.

"Olimpique Marsylia pracuje nad podpisaniem nowego trenera. Na krótkiej liście są Marcelino i Igor Tudor" - czytamy na Twitterze dziennikarza.

Tudor w minionym sezonie osiągnął dziewiąte miejsce w Serie B z Hellasem Werona. Z kolei Marcelini zajął z klubem z Bilbao ósme miejsce w La Liga. Umowy obu trenerów z klubami wygasły wraz z końcem czerwca.

Marsylia zwalnia trenera. Dobra wiadomość dla Arkadiusza Milika

Zwolnienie Jorge Sampaoliego jest dobrą informacją dla Arkadiusza Milika. Nie jest tajemnicą, że Polak miał napięte relacje z argentyńskim szkoleniowcem. Napastnik był niezadowolony, kiedy mimo dobrych statystyk nie otrzymywał szans od trenera, co generowało kłótnie między obiema stronami. Teraz Milik będzie mógł skupić się tylko i wyłącznie na treningach oraz budowaniu zaufania u nowego szkoleniowca.

Więcej o: