Kolejny Polak w Ligue 1. Oficjalnie. Niczym Asterix i Obelix

Łukasz Poręba został przedstawiony jako nowy zawodnik francuskiego RC Lens. 22-letni pomocnik, który dotychczas reprezentował barwy Zagłębia Lubin, podpisał z klubem Ligue 1 aż pięcioletni kontrakt i będzie w nim już trzecim polskim zawodnikiem po reprezentantach Polski - Przemysławie Frankowskim i Adamie Buksie.

To, o czym się mówiło od wielu tygodni, stało się faktem. Do klubu Przemysława Frankowskiego, który w Lens jest już od roku, niedawno dołączył inny reprezentant Polski Adam Buksa, pozyskany za 6 milionów euro z New England Revolution. Teraz w Lens pojawia się kolejny Polak, tym razem młodzieżowy reprezentant kraju.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Łukasz Poręba oficjalnie piłkarzem RC Lens. Pięcioletni kontrakt

W piątek oficjalnie nowym zawodnikiem RC Lens został Łukasz Poręba, 22-letni pomocnik występujący dotychczas w Zagłębiu Lubin. Poręba, któremu wygasła właśnie umowa z Zagłębiem, podpisał z Lens aż pięcioletni kontrakt. Zagłębie zarobi za niego jedynie ekwiwalent za wyszkolenie, ale wyniesie on około 400 tysięcy euro. 

Trzeci Polak w RC Lens został przez klub przedstawiony krótkim wideo stylizowanym na świat Asterixa i Obelixa. Zatytułowano go: "Porębax i czysta polska tradycja"

- Od dłuższego czasu śledziliśmy rozwój i występy Łukasza w klubie oraz reprezentacji U21. Fakt, że kończył się mu kontrakt, dał nam możliwość pozyskania go go. Łukasz ma wiele dobrych cech. Pomimo młodego wieku, ma już doświadczenie i naturalne zdolności przywódcze. Pozostaje jednak graczem, którego należy jeszcze rozwinąć w Ligue 1, ale to zależy głównie od niego - czy będzie pracowity i ambitny - powiedział Florent Ghisolfi, dyrektor sportowy RC Lens. 

Łukasz Poręba ma grać w RC Lens z numerem 13. Jego nowa drużyna w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki, ale nieskutecznie walczyła o awans do europejskich pucharów, zajmując ostatecznie w Ligue 1 siódme miejsce.

Więcej o:
Copyright © Agora SA