Neymar usłyszał: pakuj się. I poczuł się upokorzony. "Największa opera mydlana tego lata"

Neymar szykuje się do odejścia z Paris Saint-Germain. "Le Parisien" poinformował, że transfer Brazylijczyka wydaje się nieunikniony. "To będzie największa opera mydlana tego lata" - czytamy w dzienniku, który dodał, że napastnik może trafić do Chelsea.

O odejściu Neymara z Paris Saint-Germain spekuluje się od co najmniej kilkunastu dni. We wtorek hiszpański dziennik "El Pais" poinformował, że w zeszłym tygodniu doszło do spotkania przedstawicieli klubu z ojcem piłkarza, który jednocześnie pełni rolę jego agenta. Na spotkaniu ojciec Neymara miał usłyszeć, że mistrzowie Francji nie chcą już jego syna w klubie.

Zobacz wideo

Decyzja ta miała być spowodowana lekkomyślnym podejściem zawodnika do treningów i rozrywkowym trybem życia. Po kolejnym upokorzeniu w Lidze Mistrzów władze Paris Saint-Germain chcą w końcu zbudować drużynę, która w kolejnym sezonie powalczy o najważniejsze klubowe trofeum. W klubie mają uważać, że z Neymarem nie jest to już możliwe.

"Le Parisien" poinformował, że informacje te sprawiły, że Neymar poczuł się upokorzony. Według informacji dziennika Brazylijczyk jest już zdecydowany na odejście. "Le Parisien" dodał, że obie strony przygotowują się do rozwodu, który wydaje się nieunikniony.

Jedynym problemem pozostaje forma transakcji. Kontrakt Neymara ważny jest jeszcze kilka lat i gwarantuje zawodnikowi zarobki w okolicach 40 milionów euro rocznie. Żaden klub na świecie nie zdecyduje się na kupno zawodnika i opłacenie mu takiej umowy. Rozwiązaniem wydaje się być wypożyczenie. Na taką opcję otwarte jest też Paris Saint-Germain, które chętnie podzieliłoby się zarobkami Neymara.

Neymar gotowy do odejścia z PSG

Sytuację Brazylijczyka może wykorzystać Chelsea. Nowi właściciele klubu obiecali Thomasowi Tuchelowi wielkie wzmocnienia, które mają pozwolić zespołowi na nawiązanie walki z Manchesterem City i Liverpoolem. Wypożyczenie Neymara mogłoby być jednym z nich. Sam Niemiec ma być otwarty na ponowną współpracę z Brazylijczykiem, którego prowadził właśnie w Paryżu.

Tuchel doprowadził Paris Saint-Germain do finału Ligi Mistrzów, a sezon 2019/20 był jednym z najlepszych Neymara we Francji. Chociaż przez częste kontuzje Brazylijczyk zagrał w nim tylko w 27 meczach, to strzelił aż 19 goli i miał 12 asyst. Dla porównania, w minionych rozgrywkach Neymar zdobył 13 bramek i miał osiem asyst w 28 występach.

Wpływ na transfer zawodnika może mieć też jego rodak - Thiago Silva. Środkowy obrońca, który grał z Neymarem w Paryżu, ostatnie dwa sezony spędził w Chelsea, gdzie stał się jednym z idoli kibiców. Teraz doświadczony stoper ma namawiać Neymara na przenosiny do Londynu. 

- Neymar? Musi do nas trafić! Gdyby tak się stało, byłoby najlepiej na świecie. To zawodnik, którego umiejętności nie trzeba komentować. To nie tylko wielki piłkarz, ale też mój przyjaciel. Chciałbym go mieć przy sobie. No i poza tym lepiej grać z nim niż przeciwko niemu - mówił ostatnio Silva w rozmowie z brazylijskimi mediami w trakcie pobytu w kraju.

Neymar gra w Paris Saint-Germain od lata 2017 roku, kiedy trafił do klubu z FC Barcelona za rekordowe 222 miliony euro.

Więcej o: