Zidane jednak trafi do PSG? Ważne spotkanie w Katarze. "Warunek aktywowany"

"Mundo Deportivo" informuje, że emir Kataru Tamim ibn Hamad Al Sani spotka się z Zinedinem Zidanem w Katarze, by negocjować przejście Francuza do Paris Saint Germain. Jednym z żądań stawianych przez Zidane'a jest odejście Neymara.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do Paris Saint-Germain, który uważam za najbardziej ambitny i ekscytujący klub w świecie piłki nożnej. Łączy nas ta sama wizja. Wizja, w którą mocno wierzę i nie mogę się doczekać pracy nad rozwojem wyjątkowego potencjału tego klubu - powiedział dwa tygodnie temu Luis Campos, nowy dyrektor sportowy. Wiele wskazuje, że w Paryżu spotka też Zinedine'a Zidane'a.

Zobacz wideo Wystartował Wimbledon! Tak wygląda drabinka Igi Świątek [SPORT.PL LIVE #28]

"Jeszcze dziś wieczorem Zidane przyleci do Kataru, gdzie czeka na niego emir Tamim ibn Hamad Al Sani. Bo choć wszystko wskazywało, że nowym trenerem PSG zostanie Christophe Gaultier, dotychczasowy trener Nicei, to jednak Zidane jest marzeniem emira Kataru. Marzenie staje się realniejsze, bo już jeden warunek, który postawił Zidane, został aktywowany" - czytamy we wtorkowym "Mundo Deprotivo".

Favre oficjalnie w nowym klubie. Favre oficjalnie w nowym klubie. "Witaj w domu". Będzie pracował z Bułką

O jaki warunek chodzi? Paryski klub miał poinformować Neymara o tym, że nie wiąże z nim żadnej przyszłości. Działacze PSG wraz z ojcem zawodnika mają pracować nad jego transferem lub wypożyczeniem do innego klubu. To miał być właśnie warunek Zidane'a.

Trzeba mieć jednak świadomość, że pozbycie się Neymara nie będzie proste. Problemem jest kontrakt Neymara, który ostatnio przedłużył się automatycznie aż do czerwca 2027 roku. Na mocy tej umowy Neymar zarabia ponad 35 milionów euro netto rocznie, co czyni go jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy globu. A przecież Neymar ma już 30 lat, łatkę imprezowicza i często łapie urazy.

France Soccer League OneNeymar się doigrał. Usłyszał, że go nie chcą w PSG. Zbliża się koniec

Ale wróćmy do Zidane'a. "Mundo Deprotivo" pisze, że czeka na niego w Paryżu trzyletni kontrakt, na mocy którego zarabiałby aż 25 mln euro netto rocznie. Do tej pory Francuz, mistrz świata z 1998 roku, pracował w Realu Madryt, z którym trzy razy zdobył Ligę Mistrzów. Rozstał się z Realem w czerwcu 2021 r.

Więcej o: