Oficjalnie: Marcin Bułka zmienił klub. Pożegnał się z PSG

22-letni bramkarz Marcin Bułka wciąż będzie zawodnikiem OGC Nice. Francuski klub zdecydował się wykupić zawodnika z PSG.

- Wypożyczony z Paris Saint-Germain na sezon 2021/22 bramkarz Marcina Bułka zostanie w naszym klubie na stałe, po tym jak OGC Nice skorzystało z opcji wykupu 22-letniego polskiego bramkarza - czytamy na oficjalnej stronie OGC Nice.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Wyróżniał się w Pucharze Francji i zostaje w Nicei

Francuscy dziennikarze dodają, że Bułka grał w Pucharze Francji i wyróżniał się w tych rozgrywkach. - Były zawodnik grup młodzieżowych Chelsea, bramkarz Cartageny i Châteauroux, który ma imponujące 1,99 centymetrów wzrostu, jest teraz na stałe zawodnikiem OGC Nice - dodaje strona OGC Nice.

Marcin Bułka trafił do klubu z Nicei na zasadzie rocznego wypożyczenia z Paris Saint-Germain. Młodzieżowy reprezentant Polski nie miał jednak zbyt wielkich szans na grę w Ligue 1, ale otrzymywał szanse we wspomnianym Pucharze Francji. Bułka miał na rozkładzie wspomniane PSG czy Olympique Marsylię. "W rzutach karnych został bohaterem", "zapewnił swojej drużynie awans" - pisały francuskie media po wyeliminowaniu PSG.

W połowie maja francuskie media pisały, że tak dobre występy Bułki sprawiły, że prezesi Nicei zdecydują się wykupić zawodnika z PSG. Nicea zagwarantowała sobie bowiem prawo do wykupu Bułki wraz z zakończeniem sezonu 2021/2022.

Obecnie w kadrze Nicei oprócz Bułki jest jeszcze dwóch bramkarzy: Argentyńczyk Walter Benitez, który w zeszłym sezonie zagrał aż 37 spotkań, ale teraz kończy mu się kontrakt oraz 21-letni Teddy Boulhendi.

Więcej o: