"Zieloni żegnają się z elitą w sposób haniebny". Gigantyczna awantura w barażu o Ligue 1

Po dekadzie spędzonej w drugiej lidze do Ligue 1 wraca Auxerre. Klub, w barwach którego w przeszłości grało mnóstwo Polaków, pokonał w barażach AS Saint-Etienne, co rozwścieczyło tamtejszych kibiców.

Kiedy decydujący rzut karny dla Auxerre wykorzystał Birama Toure stało się jasne, że "najbardziej polski klub w historii Francji", po 10 latach wraca do Ligue 1. Jednocześnie na stadionie Stade Geoffroy-Guichard zaczęła się potężna zadyma.

Zobacz wideo Pudzianowski się nie zatrzymuje. Teraz Mamed? "Wiemy, co trzeba robić"

Wściekli kibice AS Saint-Etienne momentalnie wbiegli na murawę i zaatakowali zawodników obu drużyn. Piłkarze musieli uciec do szatni, by skryć się przed pseudokibicami, którzy rzucali na boisko i w trybuny racami oraz petardami.

Piotr ŻyłaŻyła o nowych metodach Thurnbichlera: Dziś na przykład śpiewaliśmy sobie

"Zieloni żegnają się z elitą w sposób haniebny. Ale tego niestety mogliśmy się spodziewać" - mówił komentator stacji Eleven Sports, Dominik Guziak. Krewkich kiboli po kilku minutach przegoniła policja, która użyła broni.

Wielka zadyma w Saint-Etienne

AS Saint-Etienne grały w niedzielę rewanżowy mecz w barażach o grę we francuskiej ekstraklasie. W czwartek w Auxerre padł remis 1:1, taki sam wynik był też w niedzielę w Saint-Etienne. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebne były rzuty karne. Te bezbłędnie wykonywali goście, którzy wygrali 5:4.

AS Saint-Etienne grało w Ligue 1 od sezonu 2004/05. Dla Auxerre to zaś powrót do elity po 10 latach. W przeszłości w tym klubie grało mnóstwo Polaków. Byli to: Andrzej Szarmach, Ireneusz Jeleń, Paweł Janas, Dariusz Dudka, Waldemar Matysik, Henryk Wieczorek, Tomasz Kłos, Zbigniew Kaczmarek, Andrzej Zgytczyński, Piotr Włodarczyk, Marcin Kuźba czy Marian Szeja.

Mateusz Borek zdradza, gdzie może trafić Adam Buksa. 'To jest ta półka'Adam Buksa ma grać w Lens. "L'Equipe" zdradza szczegóły transferu

Z Ligue 1, poza AS Saint-Etienne, pożegnały się też Metz i Bordeaux. Obok Auxerre awans wywalczyły Toulouse oraz Ajaccio.

Więcej o: