Nie tylko Real. Mbappe potwierdza, że miał propozycję z innego giganta

Kylian Mbappe przedłużył umowę z PSG do 2025 r. i tym samym uciął spekulacje o ewentualnym transferze do Realu. Mistrzowie Hiszpanii to niejedyna drużyna, która walczyła po podpis młodego gracza. Jak się okazuje, piłkarz miał również ofertę z Premier League.

Saga transferowa z udziałem Kyliana Mbappe dobiegła końca. Francuz przez kilka miesięcy konsekwentnie odrzucał możliwość przedłużenia umowy z Paris Saint-Germain i wszystko wskazywało na to, że latem przeniesie się do Realu Madryt. Nastąpił jednak sensacyjny zwrot akcji i 23-latek w ostatniej chwili zdecydował się pozostać w Paryżu na kolejne lata. 

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Romeo Beckham zachwyca się Kylianem MbappeSyn Davida Beckham zachwycił się Kylianem Mbappe. "Ten gość to żart"

Mbappe rozmawiał z Liverpoolem? "Trochę rozmawialiśmy"

Według źródeł wszystko rozbiło się o pieniądze. I to wielkie. Mbappe miał otrzymać od PSG aż 300 mln euro za samo przedłużenie umowy, na mocy której będzie teraz inkasował 100 mln euro rocznie. Zawodnik na poniedziałkowej konferencji wyznał, że nie tylko Real był zainteresowany usługami piłkarza. Chęć na pozyskanie Mbappe miał Liverpool. 

- Trochę rozmawialiśmy, ale nie za dużo. Trochę - ostrożnie stwierdził Francuz. To nie pierwsze podejście Liverpoolu do zatrudnienia Mbappe. Jak się okazuje "The Reds" rozmawiali z piłkarzem już przed laty, gdy odchodził z Monaco. Wówczas wybór padł jednak na PSG. - Rozmawiałem z Liverpoolem, bo to ulubiony klub mojej mamy. Po raz pierwszy spotkaliśmy się pięć lat temu, gdy byłem w Monaco. To wielki klub - dodał. 

Kylian MbappeMbappe odrzucił Real Madryt. "Najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć"

Spory dorobek młodego napastnika

Kylian Mbappe występuje w PSG od 2017 r. Przez pięć lat zdobył w Paryżu cztery mistrzostwa Francji, trzy puchary kraju i trzy tytuły króla strzelców, docierając także do finału Ligi Mistrzów w 2020 roku. Jego bilans w PSG to 217 meczów, 171 goli i 87 asyst. Z kadrą wywalczył mistrzostwo świata i wygrał Ligę Narodów. 

Więcej o: