Jerzy Dudek krytykuje Mbappe: Musi odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest ważniejsze

Kylian Mbappe pozostanie w Paryżu. Francuz ma zarabiać ok. 100 mln euro rocznie. 23-latek pod tym względem będzie rekordzistą, jeśli chodzi o zarobki piłkarzy. Były bramkarz Realu Madryt, Jerzy Dudek krytycznie podchodzi do decyzji gracza PSG. - Na końcu sam piłkarz musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy są dla niego istotne pieniądze, czy trofea i sukcesy - mówił w rozmowie z Onetem.

Mbappe na dłużej w PSG. Piłkarz będzie grać w drużynie mistrzów Francji do końca czerwca 2025 roku. 23-latek ma zgarnąć za podpis 300 mln euro i ok. 100 mln euro rocznie za grę. To rekord, jeśli chodzi o zarobki piłkarzy. - Jestem przekonany, że tutaj mogę się nadal rozwijać. W klubie, który ma wszystkie środki do realizacji swoich celów. Chciałbym podziękować prezydentowi Nasserowi al Khelaifiemu za jego zaufanie, zrozumienie i cierpliwość - napisał w oświadczeniu zawodnik. 

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

France Soccer League OneKylian Mbappe napisał list otwarty. Tłumaczy decyzję i zwrócił się do Realu Madryt

Kylian Mbappe zwrócił się do kibiców Realu. "Dostrzegam to szczęście i przywilej"

Mbappe zwrócił się także do największego przegranego w tej sytuacji, Realu Madryt, który wydawał się być pewny pozyskania znakomitego francuskiego napastnika. - Chciałbym również serdecznie podziękować Realowi Madryt i jego prezesowi Florentino Pérezowi. Dostrzegam to szczęście i przywilej bycia pożądanym przez tak wspaniałą instytucję. Rozumiem wasze rozczarowanie, jest równie duże, jak moje wątpliwości. Będę waszym największym kibicem w finale Ligi Mistrzów w Paryżu, moim domu. Bardzo się cieszę, że mogę dalej rozwijać się we Francji, kraju, w którym się urodziłem, wychowałem się i spełniałem się. I który daje mi możliwość dalszego realizowania moich marzeń - zakończył Kylian Mbappe.

Dudek o Mbappe. "Bardzo duży błąd z jego strony"

Zdaniem Jerzego Dudka, byłego gracza Realu Madryt, o przedłużeniu kontraktu zadecydowały pieniądze. Jak mówi były gracz "Królewskich", nawet "tak wielki i bogaty klub, jakim jest Real, nie jest w stanie zaproponować konkurencyjnej oferty". - Na końcu sam piłkarz musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy są dla niego istotne pieniądze, czy trofea i sukcesy. Władze PSG stale obiecują piłkarzom, że kolejny rok będzie należał do nich, a jak wiemy, tak nie jest - mówił Onetowi Jerzy Dudek. Podkreśla, że w Madrycie piłkarz miałby większe szanse na zdobycie trofeum. 

- Będąc w Liverpoolu rozmawiałem o tym z chłopakami, którzy grali w tym klubie i wszyscy zgodnie podkreślali, że to bardzo duży błąd z jego strony. Oczywiście, Mbappe jest na tyle młody, że będzie mógł naprawić tę swoją decyzję, bo za trzy lata będzie mógł odejść do Realu, czy innego klubu, bijącego się o trofea. Będzie mógł trafić do ligi, która jest bardziej prestiżowa od Ligue 1 - dodaje. 

Angel Di Maria odchodzi z PSGAngel Di Maria odszedł z PSG. "To dzień, którego nigdy nie chciałem"

Kylian Mbappe występuje w Paris Saint-Germain od 2017 roku. Przez pięć lat zdobył w Paryżu cztery mistrzostwa Francji, trzy puchary kraju i trzy tytuły króla strzelców, docierając także do finału Ligi Mistrzów w 2020 roku. Jego bilans w PSG to 217 meczów, 171 goli i 87 asyst. Jako reprezentant Francji z kolei wywalczył mistrzostwo świata i wygrał Ligę Narodów. 

Więcej o: