Kylian Mbappe napisał list otwarty. Tłumaczy decyzję i zwrócił się do Realu Madryt

- Od bardzo małego napędza mnie do tego ta sama pasja i ta sama motywacja. Jestem przekonany, że tutaj mogę się nadal rozwijać. W klubie, który ma wszystkie środki do realizacji swoich celów - pisze w liście otwartym Kylian Mbappe, który w sobotę przedłużył kontrakt z PSG. Francuz zwrócił się także do Realu Madryt: - Będę waszym największym kibicem w finale w Paryżu.

Miał grać w Realu Madryt, być liderem nowego wielkiego projektu Florentino Pereza na odnowionym Santiago Bernabeu. Nic jednak z tego. Po długiej sadze, która trwała miesiące, a może i lata, Kylian Mbappe w sobotę przedłużył kontrakt z Paris Saint-Germain do 2025 roku. W niedzielę francuski gwiazdor opublikował list otwarty, w którym zwrócił się do osób związanych zarówno z PSG, jak i Realem Madryt.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Mbappe tłumaczy decyzję i zdradza: "Będę największym kibicem Realu w finale w Paryżu"

- Od bardzo małego, zamiast marzyć w życiu, wolałem żyć marzeniami. To zarazem mój wybór, moja zasada, jak i mój przywilej. Od dzieciństwa staram się iść do przodu, od wyzwania do wyzwania - zaczął swój list otwarty Kylian Mbappe, opublikowany w mediach społecznościowych. - Od bardzo małego sam budowałem swoją drogę na szczyt, jednocześnie zawsze przestrzegając swoich zasad we wszystkich aspektach. Od bardzo małego napędza mnie do tego ta sama pasja i ta sama motywacja. To czasami powoduje nieporozumienia, ale moje wychowanie zakłada szczerość. Dziś, chciałbym ogłosić, że zdecydowałem się przedłużyć mój kontrakt z Paris Saint-Germain.

Francuz poinformował, co go motywowało do takiej decyzji. - Jestem przekonany, że tutaj mogę się nadal rozwijać. W klubie, który ma wszystkie środki do realizacji swoich celów. Chciałbym podziękować prezydentowi Nasserowi al Khelaifiemu za jego zaufanie, zrozumienie i cierpliwość. Jestem również wdzięczny wszystkim kibicom PSG, we Francji i na całym świecie, za ich niezliczone wyrazy miłości, szczególnie w ostatnich miesiącach.

Kylian Mbappe i Florentino PerezMbappe wysłał wiadomość do Pereza. Przekazał, że wybrał PSG

Mbappe zwrócił się także do największego przegranego w tej sytuacji, Realu Madryt, który wydawał się być pewny pozyskania znakomitego francuskiego napastnika. - Chciałbym również serdecznie podziękować Realowi Madryt i jego prezesowi Florentino Pérezowi. Dostrzegam to szczęście i przywilej bycia pożądanym przez tak wspaniałą instytucję. Rozumiem wasze rozczarowanie, jest równie duże, jak moje wątpliwości. Będę waszym największym kibicem w finale Ligi Mistrzów w Paryżu, moim domu. Bardzo się cieszę, że mogę dalej rozwijać się we Francji, kraju, w którym się urodziłem, wychowałem się i spełniałem się. I który daje mi możliwość dalszego realizowania moich marzeń - zakończył Kylian Mbappe.

Kylian Mbappe występuje w Paris Saint-Germain od 2017 roku. Przez pięć lat zdobył w Paryżu cztery mistrzostwa Francji, trzy puchary kraju i trzy tytuły króla strzelców, docierając także do finału Ligi Mistrzów w 2020 roku. Jego bilans w PSG to 217 meczów, 171 goli i 87 asyst. Jako reprezentant Francji z kolei wywalczył mistrzostwo świata i wygrał Ligę Narodów. 

Więcej o: