Kosmiczne zarobki Mbappe w PSG. Messi nie dostaje nawet połowy tej kwoty

Kylian Mbappe zostaje w PSG. Francuz podpisał nowy kontrakt z paryskim klubem, na mocy którego zarobi fortunę. Piłkarz stanie się najlepiej opłacanym zawodnikiem w historii.

Od dłuższego czasu media donosiły, że Kylian Mbappe może trafić do Realu Madryt. Francuz ostatecznie postanowił pozostać w Paryżu. Piłkarz podpisał nowy kontrakt, który łączy go z klubem do 2025 roku. Powodem tej decyzji mogą być finanse. Jak informują dziennikarze, zawodnik może zarobić we Francji fortunę. 

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Kosmiczne zarobki Kyliana Mbappe. Francuz stał się najlepiej opłacanym piłkarzem w historii

Decyzja Kyliana Mbappe poruszyła środowisko piłkarskie. Javier Tebas nazwał przedłużenie umowy z paryskim klubem "obrazą dla piłki nożnej". Władze hiszpańskiej ligi złożyły także pozew do UEFA, uznając całą sytuację za skandal. Trudno się dziwić tym działaniom, ponieważ na jaw wyszły zarobki Francuza w stolicy Francji. Jak podaje Tancredi Palmieri, Mbappe po podpisaniu nowego kontraktu będzie inkasował aż 93 miliony euro rocznie, a nie jak podawały wcześniej media 100 mln.

Dzięki tej niebotycznej kwocie piłkarz stał się najlepiej zarabiającym zawodnikiem w historii. Na drugim miejscu znajduje się Leo Messi, który w Barcelonie otrzymywał "tylko" 35 milionów euro za sezon. To ponad dwa razy mniej niż wynosi obecna pensja Francuza. Zaraz za Argentyńczykiem plasuje się Neymar, z rocznymi zarobkami w wysokości 30 milionów euro. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

PSG zrobiło wszystko, aby zatrzymać w klubie Mbappe. Ich determinacja jest dość zrozumiała. Francuz przeniósł się do Paryża z Monaco w lipcu 2018 roku za 145 milionów euro. Zawodnik niemal od razu stał się gwiazdą paryskiej drużyny. Do tej pory rozegrał 216 meczów, w których strzelił 168 goli i zaliczył 87 asyst. W minionym sezonie był kluczowym piłkarzem PSG i między innymi dzięki jego formie klub odzyskał mistrzostwo. 

Więcej o: