Marsylia awansowała do LM po golu w 96. minucie. Hat-trick Mbappe, gol Frankowskiego

Przemysław Frankowski zdobył bramkę w ostatniej kolejce ligi francuskiej, a jego zespół zremisował 2:2 z Monaco i dał bezpośredni awans do Ligi Mistrzów Olympique Marsylii. Bohaterem był Kylian Mbappe, który popisał się hat-trickiem.

Była 30. minuta meczu Lens - Monaco. Gospodarze przeprowadzili składną akcję prawą stroną. Dośrodkowanie odbił przed siebie Alexander Nubel, bramkarz gości. Do piłki podbiegł na piątym metrze Przemysław Frankowski i zdobył gola. Dla reprezentacyjnego skrzydłowego był to szósty gol w tym sezonie. Oprócz tego ma pięć asyst.

Protest kibiców Legii i Aleksandar VukovićVuković odchodzi w swoim stylu. Odpowiadając kibicom i oceniając protest

Szalona końcówka w Lens

Mecz Lens - Monaco miał szalony przebieg. Goście do 96. minuty prowadzili 2:1 i dzięki temu mieli wicemistrzostwo Francji i pewne miejsce w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Wtedy jednak wyrównał Kevin Danso. Gol ten dał Olympique Marsylii... wicemistrzostwo i bezpośredni awans do Champions League. Zespół ten musiał jednak w ostatniej kolejce wygrać u siebie ze Strasbourgiem. Zrobił to pewnie - 4:0 (1:0). W 89. minucie asystę miał Arkadiusz Milik.

Bohaterem kolejki był jednak Kylian Mbappe. Głośno o nim było przez całą sobotę. Najpierw bowiem się okazało, że zawodnik odrzucił ofertę Realu Madryt i podpisał nową umowę z PSG. Wieczorem prezesi PSG dostali potwierdzenie, że decyzja ta była jak najbardziej słuszna. Mbappe zdobył hat-tricka (trafił w 25., 28. i 50. minucie) w wygranym 5:0 meczu przed własną publicznością z Metz. Oprócz Mbappe gole strzelili też Neymar (31.) i Angel Di Maria (67.).

Skandal w lidze bułgarskiej97. minuta. Karny na wagę utrzymania. Wtem wpada właściciel. Wszystko zepsuł [WIDEO]

Dla Argentyńczyka była to ostatnia bramka w Paryżu, bo w sobotę pożegnał się ze łzami w oczach z kibicami z Paryża. Dla PSG grał przez ostatnie siedem lat. Zdobył wiele trofeów krajowych, ale jednak nie wygrał Ligi Mistrzów.