Lawina zmian w PSG po decyzji Kyliana Mbappe. Do akcji wkroczyła jego matka

Fayza Lamari, matka Kyliana Mbappe informowała w piątek, że Francuz ma porozumienie z Realem Madryt i Paris Saint-Germain, i to on musi teraz dokonać wyboru. Kiedy jeden z dziennikarzy wytknął Mbappe złamanie słowa danego Florentino Perezowi, to jego matka postanowiła zareagować. Dodatkowo w PSG nadchodzą duże zmiany.

Saga związana z Kylianem Mbappe zdaje się zmierzać ku końcowi. Według najnowszych doniesień Francuz postanowił przedłużyć umowę z Paris Saint-Germain do końca czerwca 2025 roku i na bazie nowego porozumienia ma zarabiać 100 milionów euro rocznie po opodatkowaniu. Dodatkowo napastnik ma otrzymać 300 milionów euro w ramach premii za podpis. W ostatnich miesiącach temat Mbappe rozstrzygał się pomiędzy dwoma klubami: Realem Madryt i PSG.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Matka Kyliana Mbappe reaguje na tweeta jednego z dziennikarzy. "Nigdy nie zatwierdzono porozumienia"

Fayza Lamari, matka Kyliana Mbappe zdradziła w piątkowej rozmowie z "Kora Plus", że jej syn ma porozumienie zarówno z Paris Saint-Germain, jak i Realem Madryt. - Te oferty są niemal identyczne. W Realu Kylian miałby pełne prawa do wizerunku, ale negocjacje są zakończone. Czekamy na decyzję - mówiła Lamari. Kiedy jeden z dziennikarzy zarzucił Mbappe złamanie słowa danego Realowi Madryt, matka piłkarza nie pozostawiła tego bez odpowiedzi. "Gdy czegoś nie wiemy, to milczymy. Nigdy nie zatwierdziliśmy porozumienia" - napisała Lamari na Twitterze.

Nowa umowa Mbappe to mnóstwo zmian w PSG. Odejdzie trener i dyrektor sportowy

Według najnowszych doniesień z Francji Kylian Mbappe, poza wielkimi pieniędzmi, będzie miał wiele do powiedzenia w kontekście transferów czy nowego trenera. Dziennik "Le Parisien" zdradził, że Kylian Mbappe przejmie opaskę kapitańską od Marquinhosa i będzie wyznaczony do strzelania rzutów karnych. Z kolei Romain Molina ujawnił, że po tej decyzji Mbappe z klubem pożegna się zarówno Mauricio Pochettino, jak i Leonardo.

"Le Parisien" dodaje, że Kylian Mbappe poczuł się przekonany sportowym projektem Paris Saint-Germain na kolejne sezony. Kto zatem zastąpi Pochettino i Leonardo w Paryżu? Prawdopodobnie Leonardo w roli dyrektora sportowego zastąpi Portugalczyk Luis Campos, natomiast faworytem na stanowisko trenera jest Zinedine Zidane - takie przynajmniej jest marzenie władz PSG. Nie wiadomo jednak, czy zdołają przekonać byłego szkoleniowca Realu Madryt.

Więcej o: