Transfer Mbappe do Realu się oddala. Otoczenie piłkarza zaskoczone zasadami klubu

Przez długi czas wydawało się, że Kylian Mbappe prędzej czy później przeniesie się do Realu Madryt. W ostatnim czasie pojawiły się jednak spekulacje, że może do tego nie dojść. Hiszpańska prasa twierdzi, że powodem są sztywne zasady mistrzów Hiszpanii w zakresie praw do wizerunku piłkarzy.

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że niewykluczone jest podpisanie przez Kyliana Mbappe nowego kontraktu z PSG. Są to zupełnie inne informacje, niż media z całego świata podawały w ciągu poprzednich kilku miesięcy. Hiszpański "El Pais" dotarł do szczegółów sprawy, które mogą zupełnie zmienić przyszłość 23-latka.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Mbappe nie zgodzi się na oddanie części praw do wizerunku?

Prawnicy Kyliana Mbappé byli zakłopotani, gdy w połowie marca po wyeliminowaniu PSG z Ligi Mistrzów Real Madryt przedstawił czwartą i ostatnią oficjalną ofertę transferu: 180 milionów w ramach premii za podpisanie kontraktu, wynagrodzenie w wysokości 40 milionów euro netto rocznie i 50 proc. korzyści wynikających z przeniesienia praw do wizerunku.

Źródła bliskie Francuzowi zapewniły, że to, co kilka tygodni wcześniej jego doradcy uznali z najbardziej hojną ofertę w historii piłki nożnej, nagle ich zmroziło. Różnica między satysfakcją a rozczarowaniem dotyczy praw do wizerunku. Odkąd Florentino Pérez objął prezydenturę w 2000 roku, Real żądał przekazania połowy wszystkich kwot wygenerowanych przez piłkarza dzięki sponsoringowi od dnia jego zatrudnienia.

Prawnicy Mbappe uznali, że zapis ten całkowicie zmienił scenariusz tego, co może się wydarzyć w najbliższych tygodniach. Zmiana miała być poważna do tego stopnia, że ??półtora miesiąca później francuski napastnik poważnie rozważa odnowienie kontraktu z PSG i kierowanie swojej kariery po części na swoich warunkach.

Otoczenie Mbappe zaskoczone warunkami Realu Madryt

Prawnicy i eksperci ds. praw do wizerunku, którzy zajmują się interesami Mbappe, przekazali jego mamie, że według ich szacunków podstawowym filarem jego zarobków są reklamy dla takich marek jak EA, Nike czy Hublot. Chociaż jego pensja w PSG nie przekraczała 20 milionów euro, obliczono, że w tym sezonie zarobi 40 milionów za sponsoring, a jeśli ziszczą się najbardziej optymistyczne prognozy, w kolejnych latach może to być nawet 70 milionów euro.

Mbappé absolutnie nie może narzekać na brak ofert od firm i marek ze wszystkich gałęzi przemysłu, w tym bankowości, lotnictwa komercyjnego, samochodów i technologii. Organizacja mistrzostw świata w Katarze pod koniec tego roku ma sprawić, że zainteresowanie firm gwiazdorem reprezentacji Francji ma tylko zwielokrotnić zainteresowanie jego wizerunkiem i możliwościami marketingowymi.

Prawnicy i rodzice piłkarza przyznają, że są zaskoczeni, ponieważ podczas prawie dwuletnich rozmów Real Madryt nie wspomniał im nic o przeniesieniu 50 proc. praw do wizerunku. Uważali to za przesadne. I ze zdziwieniem przypomnieli sobie, że w styczniu i lutym, przed dwumeczem w Lidze Mistrzów, klub ze stolicy Hiszpanii przyjechał z propozycją podpisania umowy kompensacyjnej. Ujawnienie takich zapisów może kompletnie wywrócić przyszłość Mbappe.

Więcej o: