Wielki dzień dla Marcina Bułki. Zagra w finale. A potem transfer

Marcin Bułka wystąpi w podstawowym składzie OGC Nice na finał Pucharu Francji z FC Nantes. Później Polak zostanie wykupiony z PSG za relatywnie niską kwotę. - Chcę, żeby Marcin w pełni przeżył tę przygodę - stwierdził Christophe Galtier na konferencji prasowej.

Marcin Bułka trafił do klubu z Nicei na zasadzie rocznego wypożyczenia z Paris Saint-Germain. Młodzieżowy reprezentant Polski nie ma zbyt wielkich szans na grę w Ligue 1, ale otrzymuje szanse w Pucharze Francji. Bułka ma już na rozkładzie wspomniane PSG czy Olympique Marsylię. "W rzutach karnych został bohaterem", "zapewnił swojej drużynie awans" - pisały francuskie media po wyeliminowaniu PSG.

Zobacz wideo Wisła nad przepaścią. Brzęczek: Jakbym nie był optymistą, to musiałbym zrezygnować z pracy

Marcin Bułka zagra w finale Pucharu Francji. A potem transfer definitywny

Christophe Galtier, trener OGC Nice zdradził na konferencji prasowej, że Marcin Bułka zagra w finale Pucharu Francji przeciwko FC Nantes. - To był trudny wybór, bo Walter Benitez jest w piątce najlepszych bramkarzy Ligue 1. Powiedziałem mu, że musi nas poprowadzić na podium Ligue 1. Chcę, żeby to Marcin w pełni przeżył tę przygodę w Pucharze Francji - stwierdził szkoleniowiec. Tym samym Marcin Bułka zagra komplet meczów w krajowym pucharze. W czterech spotkaniach Polak puścił tylko jedną bramkę.

"Ta decyzja została ogłoszona bramkarzom w połowie tygodnia, czyli zdecydowanie wcześniej niż zwykle, ale wyciekała do mediów od kilku dni. Występy Bułki mogą być interpretowane jako oznaka pewności siebie, wiedząc, że 22-latek chce zostać bramkarzem numer jeden. Czas pokazać, że jest w dobrej formie" - pisze dziennik "L'Equipe", który jednocześnie informuje, że OGC Nice skorzysta z opcji wykupu Marcina Bułki za dwa miliony euro. 

Finał Pucharu Francji pomiędzy OGC Nice a FC Nantes odbędzie się w sobotę 7 maja o godzinie 21:00. Poza wygraną w krajowym pucharze zespół prowadzony przez Christophe'a Galtiera walczy o awans do Ligi Mistrzów. Klub z Nicei na trzy kolejki przed końcem sezonu zajmuje piąte miejsce z 60 punktami i traci pięć punktów do Olympique Marsylii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA