PSG przedstawił Mbappe ofertę ostatniej szansy. 100 mln euro premii na zachętę

Ile?! "Le Parisien" ujawnia bajeczną ofertę kontraktu Paris Saint Germain dla Kyliana Mbappe. Mistrz świata mógłby rocznie zarabiać ponad... 83 miliony euro.

Przez długi czas wydawało się, że Kylian Mbappe zostanie zawodnikiem Realu Madryt. Kontrakt 23-latka z Paris Saint-Germain wygasa wraz z końcem czerwca, napastnik odrzucał kolejne propozycje nowych umów, a w tle dyskutowano o jego marzeniu, jakim miała być gra na Santiago Bernabeu. W ostatnich tygodniach coraz częściej mówi się o tym, że PSG zrobi wszystko, byleby zatrzymać największą gwiazdę młodego pokolenia. Wszystko, czyli co?

Zobacz wideo

Gazeta "Le Parisien" przedstawia bajeczną ofertę Katarczyków. Na mocy nowego kontraktu Mbappe miałby zarabiać 50 milionów euro rocznie. A umowa miałaby obowiązywać przez dwa lata, z opcją przedłużenia o rok. W kontrakcie ma być zapis o "bonusie lojalnościowym", wedle którego mistrz świata miałby dostać dodatkowe 100 milionów euro. To oznacza, że za kolejne trzy lata gry w Ligue 1 Mbappe miałby zarobić 250 milionów euro. Takich pieniędzy nie zarabia w sporcie nikt.

Z kolei dziennikarze "L'Equipe" dodają, że matka Mbappe - Fayza Lamari - wraz z nastoletnim bratem zawodnika - Ethanem - przebywa w Dausze. Chociaż dziennik dodaje, że głównym celem wycieczki do Kataru są wakacje, to jednocześnie podkreśla, że w ich trakcie dojdzie do spotkania z prezesem PSG - Nasserem al Khelaifim.

Mbappe nie dogadał się z Realem?!

Dodatkowego smaczku informacjom z Francji dodają plotki z Hiszpanii. W podcaście "El Partidazo de Cope" znany dziennikarz Guillem Balague przekazał, że Mbappe nie może porozumieć się z Realem Madryt. Według jego informacji Francuz miał nieoczekiwanie zwiększyć swoje oczekiwania finansowe aż o 100 milionów euro, co miało nie spodobać się władzom Królewskich. Nowe żądania Francuza mają być nie do spełnienia przez hiszpański klub.

W obecnym sezonie Mbappe zagrał w 41 meczach, strzelił aż 33 gole i miał 22 asysty.

Więcej o: