PSG potwierdza doniesienia. Keylor Navas jest wspaniałym człowiekiem. Mistrz

Bramkarz PSG Keylor Navas wykazał się niezwykłym gestem wobec uchodźcom z Ukrainy, którzy uciekli ze swojej ojczyzny wskutek wojny. Francuskie media opisały, że Kostarykanin przygarnął pod swój dach 30 Ukraińców, przygotowując dla nich specjalne warunki mieszkalne.

Wojna w Ukrainie trwa już od ponad miesiąca. Od początku inwazji rosyjskich wojsk kraj ten opuściły miliony Ukraińców, którzy w obawie o swoje zdrowie i życie byli zmuszeni do znalezienia sobie nowego miejsca pobytu. Wiele takich osób przeniosło się do Polski, jednak część z nich obrała również inne europejskie kierunki.

Zobacz wideo Andrzej Duda spotkał się z Joe Bidenem. "Nie mówimy uchodźcy, to są nasi goście"

Keylor Navas przyjął ukraińskich uchodźców

W pomoc uciekającym ze swojej ojczyzny Ukraińcom angażują się organizacje charytatywne, ale przede wszystkim zwykli ludzie, którzy wykazują się niesłychaną dobrocią serca i na własną rękę organizują schronienie dla uchodźców. W wielu przypadkach są oni jedynym możliwym źródłem schronienia i bezpieczeństwa.

Pewna grupa uchodźców dotarła do Krakowa, po których przybyła grupa z Barcelony. O całej akcji dowiedział się Keylor Navas, który postanowił przyjąć pod swój dach 30 Ukraińców. Bramkarz PSG nie zastanawiał się zbyt długo i zrobił wszystko, aby uciekający ze swojej ojczyzny mieli możliwie jak najlepsze warunki.

Wspaniałe zachowanie Navasa i jego żony wobec uchodźców

"Le Parisien" poinformował, że Navas postanowił przebudować dostępną w swojej posiadłości salę kinową na dużą sypialnię, w której znalazło się 30 miejsc noclegowych. Jakby tego było mało, wszyscy przyjęci przez Kostarykanina uchodźcy mogli liczyć na nadzwyczajną opiekę - a te informacje potem potwierdziło PSG.

Żona Keylora Navasa zadbała o wyżywienie, natomiast na miejscu wierzący uchodźcy mogli pochylić się nad modlitwą. Mając na uwadze, że sam Kostarykanin jest wyznania ewangelickiego, nie było większych problemów z organizacją nabożeństwa w jego domu.

Keylor Navas jest zawodnikiem PSG od września 2019 roku. W obecnym sezonie 100-krotny reprezentant Kostaryki rozegrał 22 mecze we wszystkich rozgrywkach, w których zachował osiem czystych kont. O miejsce w bramce konkuruje z Gianluigim Donnarummą.

Więcej o: