W Marsylii pojawił się mural z Milikiem. Namalował go znany francuski malarz

Arkadiusz Milik rozgrywa znakomity sezon w Olympique Marsylia. Napastnik reprezentacji Polski błyszczy formą i jest zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. Dyspozycja 28-latka doprowadziła do tego, że na jednej z ulic Marsylii pojawił się mural z jego podobizną.

W ostatnich miesiącach Arkadiusz Milik często był opisywany przez francuskie media. Zachwycano się przede wszystkim jego znakomitą dyspozycją strzelecką, ale także opisywano rzekomy konflikt z Jorge Sampaolim, który nie w każdym meczu decydował się na wystawianie Polaka w pierwszym składzie.

Zobacz wideo Czesław Michniewicz odkrywa karty. Zaskakujące zmiany w składzie

Milik niedoceniany przez Sampaoliego?

Argentyński trener Olympique Marsylia niekiedy podejmował całkiem niezrozumiałe decyzje. Sadzał Milika na ławce rezerwowych, nie zważając na fakt, że jest on najlepszym strzelcem drużyny. Kiedy tylko 28-latek pojawiał się na boisku, niemal za każdym razem udowadniał, że zasługuje na grę od pierwszych minut.

W obecnym sezonie napastnik reprezentacji Polski błyszczy formą strzelecką we wszystkich rozgrywkach, w których klub z Marsylii brał udział. Choć media twierdziły, że brak porozumienia z Sampaolim może wpłynąć na skuteczność Milika, ten za każdym razem pokazywał, że zasługuje na znacznie więcej okazji do gry.

Mural z podobizną Milika w Marsylii

Kibice stoją po stronie Arkadiusza Milika. Podczas rozgrzewki przed jednym z meczów z trybun słychać było, jak skandują jego nazwisko. Nie tylko fani doceniają jego wpływ na grę OM. Znany francuski malarz i artysta uliczny Franck Conte zamieścił na Instagramie zdjęcie przedstawiające mural z podobizną Milika, który pojawił się na budynku przy 207 Rue du rouet w Marsylii.

 

W 31 dotychczas rozegranych spotkaniach w tym sezonie Milik strzelił 20 goli (siedem w Ligue 1, pięć w Pucharze Francji i po cztery w Lidze Europy i Lidze Konferencji Europy). Od momentu dołączenia do francuskiego klubu Polak rozegrał w jego barwach 47 meczów, strzelając w nich 30 bramek.

Więcej o: