Arkadiusz Milik się nie zatrzymuje. Kolejny piękny gol i asysta [WIDEO]

Arkadiusz Milik znów trafia. Tym razem zdobył bramkę w wygranym przez OM 4:1 meczu z Brestem w Ligue 1. To jego szósty gol w lidze w tym sezonie.

Arkadiusz Milik wciąż znajduje się w świetnej formie strzeleckiej. W niedzielę jego Olympique Marsylia wygrała 4:1 z Brestem, a Polak dołożył kolejne trafienie.

Arkadiusz Milik znów trafia. Tym razem popisał się piękną główką

Od pierwszych minut spotkania Milik potwierdzał, że dobrze się czuje na boisku. W trzeciej minucie zaliczył asystę przy trafieniu Gersona. Na swojego kolejnego gola musiał poczekać do pierwszych minut drugiej połowy.

W 63. minucie Amine Harrit dośrodkował piłkę z rzutu rożnego na krótki słupek. Niepilnowany przez obrońcę polski napastnik zrobił ruch w kierunku zmierzającej piłki i uderzył głową. Strzał był na tyle niespodziewany, ale także mocny i precyzyjny, że bramkarz Brestu Bizot nawet nie był w stanie zareagować.

Po trafieniu Polaka jasne stało się, że przeważająca OM wywiezie z Bretanii trzy punkty. Trzeciego gola strzelił Harrit w 71. minucie, a czwartego Cengiz Under w doliczonym czasie gry. Jedyna bramka dla Brestu była autorstwa Cardony.

To już szósty gol Milika w tym sezonie w Ligue 1. Polak czekał na trafienie w lidze dokładnie miesiąc. Jego ogólny dorobek w barwach Marsylii w tym sezonie to 29 meczów i 19 trafień.

Dzięki wygranej OM awansowało na drugie miejsce w tabeli (50 punktów). Strata do liderującego PSG wynosi 15 punktów. Trzecie OGC Nice ma tyle samo punktów, a czwarte Rennes - 49.