Sensacyjna porażka PSG! Neymar z karnego podał w ręce bramkarza [WIDEO]

Paris Saint-Germain przegrało drugi mecz w tym sezonie Ligue 1! Zespół Mauricio Pochettino uległ na wyjeździe Nantes 1:3. Paryżanie już do przerwy przegrywali 0:3, a w drugiej połowie nie popisał się Neymar, który fatalnie zmarnował rzut karny.

Znakomity występ i zwycięstwo z Realem Madryt (1:0) w Lidze Mistrzów piłkarze PSG w sobotę chcieli przełożyć również na ligę. W meczu wyjazdowym z Nantes zespół Mauricio Pochettino zagrał w najsilniejszym zestawieniu, z gwiazdorskim trio Neymar-Messi-Mbappe w ataku, i chyba nikt się nie spodziewał, że Stade de la Beaujoire może dojść do takiej sensacji.

Nantes ograło PSG. 3:0 do przerwy, Neymar z karnego podał w ręce bramkarza

A jednak! Już w czwartej minucie Nantes zaskoczyło swojego rywala. Skuteczny kontratak i podanie Mosesa Simona wykończył Randal Kolo Muani, czym otworzył wynik spotkania.

Tuż po upływie pierwszego kwadransa było już 2:0 dla Nantes. Tym razem fantastycznym uderzeniem z 16 metrów popisał się 19-letni Quentin Merlin, trafiając w samo okienko bramki Keylora Navasa.

Szaleństwo w sprawie Mbappe. Wielki zwrot akcji i rekordowe kwotySzaleństwo w sprawie Mbappe. Wielki zwrot akcji i rekordowe kwoty

PSG starało się zdobyć bramkę kontaktową jeszcze przed przerwą, ale to gospodarze dołożyli także trzeciego gola. W doliczonym czasie pierwszej połowy w polu karnym ręką zagrał Georginio Wijnaldum, a rzut karny pewnie wykorzystał Ludovic Blas.

Druga część spotkania zwiastowała pogoń podrażnionych paryżan. Już w 47. minucie po podaniu Leo Messiego straty gości zmniejszył Neymar.

Ten sam piłkarz tuż przed upływem gry mógł strzelić również gola kontaktowego. W polu karnym faulowany był Kylian Mbappe, a Neymar z 11 metrów... uderzył lekko i prosto w ręce znakomicie broniącego w tym meczu Albana Lafonta.

Piłkarze PSG próbowali do końca, ale bez skutku. Nie zdołali już pokonać Lafonta i musieli przełknąć gorycz drugiej ligowej porażki w tym sezonie.

Paris Saint-Germain przegrało na wyjeździe z Nantes 1:3, ale wciąż jest zdecydowanym liderem Ligue 1 z przewagą 13 punktów nad drugą Marsylią. Nantes z kolei dzięki temu zwycięstwu przesunęło się na piątą pozycję.