Radosław Majecki siłą zatrzymany w klubie. "Powiedział, że nie mogę odejść"

- Chciałbym trafić na wypożyczenie do innego zespołu i być numerem jeden. Prezydent klubu powiedział, że nie mogę odejść - zdradził bramkarz AS Monaco Radosław Majecki, który nie gryzł się w język zapytany o jego sytuacje w klubie z księstwa.

Radosław Majecki trafił do AS Monaco latem 2020 roku. Pobyt w klubie z księstwa nie układa się jednak po jego myśli. 22-latek praktycznie nie otrzymuje szans na grę. W tym sezonie wystąpił tylko w dwóch spotkaniach, a trener Niko Kovac zdecydowanie postawił na Alexandra Nuebela. 

Zobacz wideo Jeden udany transfer Legii i jedno wielkie rozczarowanie. "On Legii w tym sezonie raczej nie pomoże"

Radosław Majecki sfrustrowany. Młody bramkarz rozważa zmianę kluby 

Polak nie ukrywa, że jest tym zwyczajnie sfrustrowany, zwłaszcza że nic nie wskazuje na to, że miałby otrzymać poważną szansę w klubie. - Nie jestem zadowolony z tej sytuacji. Od półtora roku jestem na ławce rezerwowych, od półtora roku. Wiem, że w następnym sezonie mogę być pierwszym bramkarzem. Jeśli nie w Monaco, to będę musiał zmienić klub. Zobaczymy. W grę może wchodzić wypożyczenie lub transfer - zadeklarował na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem z Red Star FC.

Lewandowski zamieszał. Żaden inny piłkarz nie dostał takiej ocenyLewandowski zamieszał. Żaden inny piłkarz nie dostał takiej oceny

Majecki wydaje się być w sytuacji bez wyjścia, gdyż latem klub nie wyraził zgody na wypożyczenie. - Chciałbym trafić na wypożyczenie do innego zespołu i być numerem jeden. Prezydent klubu powiedział, że nie mogę odejść - powiedział także. 

Gol Otara KakabadzeŚląsk przegrał trzeci mecz z rzędu! Kakabadze znów z pięknym golem [WIDEO]

Sprowadzony za 7 milionów euro z Legii Warszawa bramkarz jest więc niczym kanarek w klatce. Jego kontrakt z klubem obowiązuje do czerwca 2024 roku. Przez półtora roku gry w Monaco uzbierał łącznie dziewięć występów. Dla porównania, tylko w lipcu i sierpniu 2019 roku, kiedy to Legia łączyła grę w europejskich pucharach i lidze, rozegrał 13 meczów. A przecież w przypadku młodych zawodników zbieranie doświadczenia poprzez regularną grę jest największą wartością. 

Więcej o: