Leo Messi w końcu trafił! "Jesteśmy świadkami sytuacji absolutnie historycznej" [WIDEO]

Paris Saint-Germain wygrało 3:1 z FC Nantes w 14. kolejce Ligue 1. W końcu doszło do przełamania Leo Messiego, który zamknął wynik spotkania. - Doczekał się. Od razu wskoczył w ramiona Kyliana Mbappe - krzyczeli komentatorzy Eleven Sports.

Leo Messi jest jednym z głównych faworytów do zdobycia Złotej Piłki w 2021 roku. Wszystko wskazuje na to, że walka o tę nagrodę rozstrzygnie się pomiędzy nim a Robertem Lewandowskim. Postawa Messiego w ligowych rozgrywkach pozostawiała wiele do życzenia, a w meczu z Lille (2:1) Argentyńczyk został zmieniony na początku drugiej połowy.

"Sytuacja Leo jest nieco skomplikowana. W swoim pierwszym okresie w klubie spędzał więcej czasu na zgrupowaniach kadry, na ostatnim zagrał przecież w trzech spotkaniach. Normalne jest, że masz problemy mięśniowe, gdy tak dużo podróżujesz" - tłumaczył Leonardo, dyrektor sportowy PSG.

Leo Messi w końcu z golem w Ligue 1. Jest ważne przełamanie

PSG idealnie rozpoczęło spotkanie z Nantes i objęło prowadzenie w drugiej minucie za sprawą Kyliana Mbappe. Sytuacja długo się nie zmieniała, a od 65. minuty Les Parisiens musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Keylora Navasa. W 76. minucie Nantes doprowadziło do remisu dzięki bramce Randala Kolo Muaniego, ale pięć minut później samobój Dennisa Appiaha dał przewagę PSG.

Paris Saint-Germain zamknęło spotkanie w 87. minucie. Leo Messi otrzymał piłkę od Kyliana Mbappe i popędził w stronę bramki rywala. Argentyńczyk zszedł na lewą nogę i swoim stylu uderzył w dolny róg bramki sprzed pola karnego. Alban Lafont w tej sytuacji nie miał wiele do powiedzenia. "Doczekał się. Od razu wskoczył w ramiona Kyliana Mbappe. Jesteśmy świadkami sytuacji absolutnie historycznej" - krzyczeli komentatorzy Eleven Sports.

Tym samym Paris Saint-Germain pozostaje liderem tabeli i ma obecnie 13 punktów przewagi nad Lens oraz 14 nad OGC Nice i Olympique Marsylią. Messi do tej pory miał na koncie trzy gole w barwach PSG i wszystkie w rozgrywkach Ligi Mistrzów - odpowiednio gol z Manchesterem City oraz dublet w starciu z RB Lipsk.