Messi ma żal do prezydenta Barcelony: Te słowa były niestosowne, zabolało

Lionel Messi odpowiedział Joanowi Laporcie, który kilka tygodni temu wyznał, że miał nadzieję że Argentyńczyk zostanie w Barcelonie i będzie grał za darmo. - Zrobiłem wszystko, co możliwe - zapewnia Messi.

Mimo że Lionel Messi zgodził się na obniżenie swojej pensji o połowę, to Barcelonie nie udało się go zatrzymać. Limit płac nadal był przekroczony i Argentyńczyk ostatecznie odszedł do PSG. Na początku października prezydent Barcelony Joan Laporta zaskoczył mówiąc, że miał nadzieję iż Messi zostanie w klubie i będzie grał za darmo.

Zobacz wideo "Jeżeli PSG nie wygra Ligi Mistrzów, to stanie się jeszcze większym memem, niż było"

- Do końca po cichu liczyłem, że Messi przyjdzie i powie mi "gram za darmo". Kiedy ważyła się przyszłość Messiego w Barcelonie, miał już wtedy ofertę z PSG. Nie mogłem go więc prosić, żeby grał u nas za darmo, bo wiedziałem, co oferuje mu klub z Paryża. To naturalne, że piłkarz tej klasy chce być wynagradzany za swoją pracę - powiedział Laporta.

Sergio Ramos, nowy piłkarz PSG. Źródło: PSG oficjalna stronaAlarm ws. Sergio Ramosa! Zignorowali wynik testów medycznych

Leo Messi odpowiedział prezydentowi Barcelony. "Nikt mnie nie prosił"

– Prawda jest taka, że zrobiłem wszystko, co możliwe, aby zostać. W żadnym momencie nie proszono mnie, abym grał za darmo. Poprosili, abym zredukował swoją pensję o 50 procent i zrobiłem to bez problemu. Chcieliśmy pomóc klubowi bardziej. Chciałem zostać z rodziną w Barcelonie – wyjaśnił Messi w rozmowie z serwisem "SPORT", po raz pierwszy odnosząc się do słów szefa Barcelony.

– Nikt nie prosił mnie, abym grał za darmo, ale jednocześnie słowa prezydenta były niestosowne. To zabolało, bo nie sądzę, żeby było to konieczne – dodał Argentyńczyk.

Messi opuścił FC Barcelonę tego lata po dwudziestu latach spędzonych w klubie. Występował w pierwszym zespole w latach 2005-2021. Reprezentant Argentyny zagrał w 778 oficjalnych spotkaniach katalońskiego klubu, zdobywając w nich 672 bramki oraz notując 305 asyst. W trakcie gry dla Barcelony zdobył sześć Złotych Piłek, cztery puchary Ligi Mistrzów, dziesięć mistrzostw Hiszpanii czy trzy tytuły Klubowych Mistrzów Świata.

Leo MessiDyrektor PSG tłumaczy słabą formę Leo Messiego. "Dlatego ma problemy"

Argentyńczyk w Paryżu na razie nie może się odnaleźć. Messi nadal nie strzelił gola w meczu ligowym. Po ostatnim spotkaniu z Lille spadła na niego krytyka za dziwne zachowanie przy jednej z akcji ekipy Mauricio Pochettino.

Więcej o: