Francuzi brutalnie podsumowali Leo Messiego

Leo Messi został zmieniony w przerwie meczu z Lille. Francuskie media są zgodne w ocenie występu Argentyńczyka, który otrzymał brutalnie niskie noty za ten mecz. "Prezentował się jakby właściwe nie było go na murawie" - podsumowało jego grę "Le Parisien"

Choć PSG ostatecznie wygrało 2:1 Lille, to zespół Mauricio Pochettino po raz kolejny rozczarował. Paryżanie przegrywali od 31. minuty po golu Jonathana Davida, ale w drugiej części odwrócili wynik spotkania po trafieniach Marquinhosa oraz Angela Di Marii. Kolejny rozczarowujący występ zaliczył natomiast Leo Messi, który w pierwszej części gry był jednym z najgorszych zawodników na boisku i został zmieniony w przerwie meczu.

Kompromitujący występ Messiego w meczu z Lille. Francuskie media przyznały mu najniższą notę w PSG

W ciągu 45 minut Argentyńczyk oddał dwa niecelne strzały. Oprócz tego miał 16 celnych z 19 podań, jeden nieudany drybling i siedem strat. Nie do końca jasne jest, czy opuścił boisko po 45. minutach z powodu urazu czy była to decyzja Mauricio Pochettino. Francuskie media nie zostawiły na Messim suchej nitki, a piłkarz otrzymał bardzo surowe oceny za ten występ.

"L'Equipe" zdecydowała mu przyznać notę 3 w skali 1-10 (10 najwyższa możliwa ocena). Tak nisko oceniony został jedynie Georginio Wijnaldum. Dla porównania inni zawodnicy, którzy wyszli w podstawowym składzie w formacji ofensywnej, czyli Neymar oraz Angel Di Maria uzyskali odpowiednio notę 7 oraz 8.

Więcej treści sportowych przeczytasz na Gazeta.pl.

"Le Parisien" również ocenił występ Argentyńczyk na notę 3. Równie surowo został oceniony jedynie Thilo Kehrer. "Można byłoby mu wybaczyć jego brak zaangażowania w grę obronną, jeśli jego wkład w ofensywę byłby bardziej interesujący. Tak się nie stało, bo w pierwszej połowie prezentował się tak, jakby właściwie nie było go na murawie" - czytamy w "Le Parisien", w którym doceniono także występ Mauro Icardiego, czyli zmiennika Messiego. Choć Argentyńczyk był nieskuteczny, to jego obecność w polu karnym była pomocna dla zespołu.

Leo Messi wystąpił w tym sezonie już w pięciu meczach Ligue 1. Piłkarz wciąż jednak czeka na pierwszego gola i asystę w rozgrywkach ligowych. Portal OptaJoe przedstawił interesującą statystykę, według której Argentyńczyk jest zawodnikiem, który oddał najwięcej strzałów (15, 4 celne), ale wciąż nie zdobył bramki w lidze.